Gündem

“Hayat Eve Sığar” uygulamasına maske özelliği eklendi!

Sağlık Bakanlığı tarafından hizmete sunulan, mobil marketlerden ücretsiz indirilebilen “Hayat Eve Sığar” uygulamasına eklenen yeni özellikle vatandaşlara maske kodu veriliyor ve vatandaşlar bu kod ile en yakın eczaneden maskelerini ücretsiz alabiliyor.

Koronavirüsle (COVID-19) mücadale kapsamında, vatandaşların bulundukları bölgelerindeki risk durumlarına bakabileceği ve kendi sağlıkları ile ilgili gelişmeleri takip edebildikleri “Hayat Eve Sığar” mobil uygulamasında güncelleme yapılarak, menüye “Maske Talep Et” seçeneği de eklendi.

“Hayat Eve Sığar” uygulamasını kullanan ve maske temin etmek için uygulamadaki yönlendirmeleri takip eden vatandaşlar, kendilerine sistem üzerinden verilen kod ile yine uygulamanın en yakın eczane özelliğini kullanarak, en kısa sürede maskelerini ücretsiz temin edebiliyor.

Uygulama, konum özelliğini kullanarak yakındaki; hastane, eczane, market gibi yerleri de gösteriyor

Uygulamadaki harita üzerinde, risk yoğunluğunun yanı sıra hastane, eczane, market, durak gibi acil ihtiyaçlarda ulaşımın sağlanabilmesi için gerekli yerler de gösteriliyor.

Vatandaşlar, onayları doğrultusunda ailelerini ya da yakınlarını listelerine ekleyebiliyor. Bu şekilde sevdikleri kişilerin de riskli bölgelerden uzak durmalarını sağlayabiliyor.

Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu da uygulama üzerinden incelenebiliyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu