Haberler

Hatalı ve çift sıra parklar vatandaşı yoruyor

Keşan’da çift sıra parklar ve şehir içi trafiğini yine felç etti. Yol giriş ve çıkışlarına yapılan hatalı parklar, bazı vatandaşların dakikalarca trafikte beklemesine sebep oldu.

Korona virüse karşı alınan önlemler kapsamında bir süre önce Keşan Hıfzıssıhha Kurulu tarafınca alınan kararlar şehrin ana arterleri yoğunluk oluşmaması için kapatılmış ve araç trafiği Eski Gelibolu Caddesi ve Paşayiğit Caddesi üzerinden verilmeye başlanmıştı.
Ancak virüsten önce de halihazırda devam eden hatalı araç parkları, korona günlerinde de devam etti.
Özellikle Paşayiğit Caddesi üzerinde yapılan çift sıra parklar ve trafiği oldukça olumsuz etkiledi, daralan yol üzerinde trafik adeta adım adım ilerlerken, kamyon gibi uzun araçların dönemediği, yayaların dahi yolda yürümekte güçlük çektiği gözlendi.Vatandaşlar tarafından yapılan ihbarlara trafik ekipleri cevap verirken; hatalı park yapan sürücüler ekip otolarından yapılan anonslar ile gün içinde defalarca uyarıldı.
Ancak yine de bazı sürücüler araçlarını yol girişlerine park etmekten ve çift sıra park yapmaktan geri durmadı.
Konudan müzdarip olan vatandaşlar ise, “Buradan gün içinde ambulanslar da geçiyor, acil bir durum olduğunda bu yol bu şekilde araç dolu olacak, soruna bir an önce çözüm bulunmalı” diyerek ilgi istedi.


İlgili Makaleler

Başa dön tuşu