Haberler

Hasta yakınları hastaneyi bastı

Ankara Keçiören‘de silahlı saldırıda yaralanan bir kişi hastaneye kaldırıldı. Acil serviste hayatını kaybeden kişinin yakınları hastaneyi bastı. Ameliyathane kapısına barikat kuran sağlık görevlileri, dehşeti yaşadı.

Edinilen bilgiye göre, bir berber dükkanında tıraş olan Fırat Ö. ve Ahmet Ö’nün yanlarına giden Emrah Keskin, 2 kardeşe ateş etti. Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi‘nde tedavi altına alınan yaralılardan Ahmet Ö’nün yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamamasının ardından haberi duyan yakınları hastaneye geldi.

Güvenlik görevlilerinin yığılmayı engellemekte yetersiz kalması üzerine ameliyathaneye zorla girmek isteyen grup, içeride bulunan sağlık personeline saldırdı. Ameliyathane kapısına sedyelerle barikat kurarak korunmaya çalışan sağlık görevlileri, canlarını zor kurtardı.
Saldırganları dışarıda tutmak için kapıyı kapatıp, açılamaması için var güçleriyle direnen sağlık görevlilerin çaresizliği ve dışarıdan kapının zorlanmasıyla birlikte gelen görüntüler, o sırada çekilen görüntülere yansıdı.

Sağlık çalışanları ancak polis ekiplerinin saldırganlara müdahalesinin ardından göreve dönebildi.

Bu arada, grubun saldırısı esnasında sağlık personelinin ameliyathane kapısında toplanarak, saldırganların içeri girmesini önlemek için çabaladığı anlara ait görüntüler ortaya çıktı. Görüntüler sosyal meydayı ayağa kaldırdı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, konuya ilişkin sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yaptı. Koca, açıklamasında, “Keçiören EAH Acil Servisinde, çok sayıda kişi, ateşli silahla yaralanan, müdahalelere rağmen kurtarılamayan yakınlarını, kuralları zorlayarak görmeye çalıştı. Arkadaşlarımız, şiddet olasılığına karşı, kapıyı kapalı tuttu. Şiddetin ihtimali bile olmamalı. Devlet, geçit vermeyecek!” ifadelerine yer verdi

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu