Haberler

TREPAŞ’tan açıklama: “Gerekli üst düzey önlemleri aldık”


Yukarı Zaferiye Mahallesi’nde çocuk parkı karşısında bulunan TREPAŞ müşteri hizmetleri merkezinde çalışan bir görevlide korona virüs tespit edilmiş, ilgili haber sitemizde yer almıştı. Konu üzerine bugün TREPAŞ’tan açıklama geldi.

TREPAŞ Genel Müdürlüğü‘nden yapılan açıklamada, müşteri hizmetleri merkezinde çalışan personelin karantina altında olduğu belirtilerek iş yerinde gerekli önlemlerin alındığı belirtildi.

Öte yandan salgına karşı gerekli tüm önlemlerin aldığını belirten yetkilier, “Tüm Türkiye’de devam eden pandemi sebebiyle biz de tüm şubelerimizde gerekli üst düzey önlemleri alıyoruz, binaya girişlerde ateş ölçerli denetimler yapıyor, maskesiz kimseyi içeri almıyoruz. Bulaş riskini göz önünde bulundurarak özverili politika izleyerek gerekli tüm prosedürleri her şubemizde aynı şekilde uyguluyoruz.” dedi.Firmadan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:
“Trakya Elektrik Perakende Satış A.Ş. (TREPAŞ), tarafından, Genel Müdürlük, bağlı Müşteri Hizmetleri Merkezlerinde Korona (KOVİD-19) virüs salgını riskinin azaltılması kapsamında önlemler arttırıldı.TREPAŞ, gerek çalışanlarının gerek ise iş ve işlemleri için ziyaret eden müşterilerinin güvenliği için önleyici tedbirlerini arttırdı.

Bu kapsamda, Genel Müdürlük ve bağlı tüm Müşteri Hizmetleri Merkezleri için genel temizlik ve dezenfeksiyon işlemleri periyodik olarak yapılıyor. Bunun yanında, virüsten korunma ile ilgili bilgilendirici afişler tüm işyerlerine asıldı. Sensörlü sıvı sabunluk ve dezenfektan cihazları alımı yapılarak tüm lokasyonlarda montaj işlemleri gerçekleştirildi. Genel Müdürlük personel servisleri ve şirket araçları belirli periyotlar ile dezenfeksiyon işlemleri yapılıyor. TREPAŞ bünyesinde çalışan personellere, gerekli alt yapı hazırlanarak dönüşümlü çalışma yolu ile evden çalışma yöntemine geçildi. İşe, yemekhaneye giriş ve çıkışlarda parmak okutma cihazlarının kullanımı geçici süre ile kaldırıldı.

Genel müdürlük hizmet binası ve tüm lokasyonlarda, temizlik sayısı 3 katına çıkarılmış olup, antibakteriyel madde kullanımına ağırlık verildi. Korona virüsü ile ilgili ilk vakadan itibaren Sağlık Bakanlığı yayınları çalışanlarla ve sosyal medya aracılığıyla müşterilerle paylaşıldı.

Yine, işlemlerini yapmak için gelen müşteriler, müşteri hizmetleri merkezimiz dışındaki alanda tutularak, görevlilerimizce tek tek içeriye alınıyor. Müşteri ve personelin temassız ateş ölçerler ile ateşleri ölçülerek içeri girmeleri sağlanıyor.

TREPAŞ’dan yapılan açıklamada, bu süreçte müşterilerin, faturalarını internet bankacılığı ile online olarak ödemeleri, mesken abonelerinin abonelik ve abonelik iptal işlemlerini E-Devlet kapısı üzerinden yapmaları önerildi
İlgili Makaleler

Başa dön tuşu