BölgeHaberlerKeşanYaşam

GÜNEKAB Meclis Toplantısı gerçekleştirildi.. Toplantıda 2023 yılı atık ücret tarifesine yüzde 72.31 zam yapıldı

Güney Edirne Katı Atık Birliği (GÜNEKAB)’nin meclis toplantısı, 26 Nisan 2023 Çarşamba günü gerçekleştirildi.

Toplantı, Keşan Belediyesi Meclis Toplantı Salonu’nda yapıldı ve saat 14.00’te başladı.

Toplantıda 2023 yılı atık ücret tarifesi görüşüldü. Tarifeye yapılan % 72.31 zam oramı oy birliği ile kabul edildi.

Toplantı gündeminin 4. maddesinde, 2022 yılı birlik kesin hesapları görüşülerek, rapor meclise sunuldu.

2022 yılı kesin gider hesabı 2 milyon 46 bin 180,63 TL, 2022 yılı kesin gelir hesabı da 2 milyon 185 bin 570,67 TL olarak oybirliği ile kabul edildi.
Faaliyet raporu görüşülürken Birlik Başkanı Erhan Engin yerini Birlik 1. Meclis Başkan Vekili Hakan Gürel’e bıraktı. 2022 yılı birlik faaliyet raporu oy birliği ile kabul edildi.

2023 yılında bir yıllık süre ile görev yapacak birlik encümenine Süleyman Gürsel PaçamanErdinç CanZafer Topçu ve Kamuran Çelik seçildi.

2023 yılında 1 yıllık süre ile görev yapacak birlik plan ve bütçe komisyonuna Mustafa ÇayırOlcay Soranİbrahim DinçHakan Gürel ve Özlem Uybaş seçildi.

2023 yılında 1 yıl süre ile görev yapacak denetim komisyonuna Banu SaygıCoşkun Lofçalı ve Olcay Soran seçildi.

“Türkiye ve AB Arasında Şehir Eşleştirme-II (Yeşil Gelecek İçi Şehir Eşleştirme) Hibe Programı (TTGS-II) Kapsamında Yenikarpuzlu Belediyesi tarafından sunulan ‘Twinning for Clean Cities’ Başlıklı ve TTGS-II/047 referans numaralı projeye birliğimizin iştirakçi olarak katılmasına ve projenin hibe almaya hak kazanması durumunda uygulanmasına; bahsi geçen proje kapsamında birliğe temsil ve ilzama ve gerekli tüm belgelerin hazırlanması için Birlik Başkanı Erhan Engin’e yetki verilmesi oybirliği ile kabul edildi.

Toplantı, Güney Edirne Katı Atık Birliği tarafından NEXT Karadeniz havzasında sınır ötesi işbirliği programı 2021-2027 döneminin 1. teklif çağrısı kapsamında hazırlanan Transnational Cooperation for Sustainable Waste Management and Recycling Practices in the Black Sea Basin: Go2Recycling/Karadeniz Havzasında Sürdürülebilir Atık Yönetimi ve Geri Dönüşüm Uygulamaları İçin Sınır Ötesi İşbirliği: Go2Recycling adlı ve başvuru esnasında 27 sayılı projenin hazırlanmasına ve son başvuru tarihine kadar programın jems sisteminden sunulmasına, proje başvuru sürecinde ve projenin hibe almaya hak kazanması durumunda, projenin kabul edilmesi ve uygulamaya geçilmesinde birliğin projedeki %10 eş-finansmanın birlik bütçesinden karşılanmasına ilgili tüm belgelerin imzalanması ve birliğin temsil ve ilzama için Birlik Başkanı Erhan Engin’e yetki verilmesi maddesinin de oy birliği ile kabul edilmesiyle sürdü.

Meclis toplantısı, dilek ve temenniler bölümüyle sona erdi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu