Genel

Günay ve Tutal, Edirne Barosu’nun yeni yönetimine seçildi

27 Haziran 2021 Pazar günü gerçekleştirilen Edirne Barosu 48. Olağan Genel Kurul toplantısında yeni yönetime Keşanlı iki avukat da girdi.

Genel kurulda, Edirne Barosu Başkanlığına Tacettin Sivrikaya seçildi. 234 oy alan Sivrikaya’nın başkanlığındaki yönetimde Keşanlı avukatlar Deniz Kalfa Günay ve Özge Kuru Tutal da yer aldı.

Kentteki bir tesiste yapılan, mevcut başkan Alper Pınar’ın aday olmadığı Edirne Barosu 48. Olağan Genel Kurul Toplantısında avukat Tacettin Sivrikaya ve Ulaş Pamukçu başkanlık için yarıştı.

Sivrikaya, seçimlerden önce yaptığı konuşmada, yönetim kurulu başkanlığının bir bayrak yarışı olduğunu dile getirdi.

Çok güzel bir ortamda, açık havada demokrasi şöleni şeklinde genel kurullarını yaptıkları ifade eden Sivrikaya, “Bu bir bayrak yarışı. Bayrağı bir önceki yönetimden alıp bir sonraki yönetime devretmek üzere bir yarış içerisindeyiz. Hepimiz aynı takımın oyuncularıyız, avukatız. Her iki listede de çok değerli adaylar var. Hangi aday kazanırsa kazansın, neticede baro kazanacak. Çıkan sonuç çok güzel bir sonuç olacak” diye konuştu.

Avukat Ulaş Pamukçu da, Edirne Barosu’nun sesinin daha gür çıkması gerektiğini düşündükleri için aday olduklarını belirtti.

Avukat Tacettin Sivrikaya’nın başkanlığındaki yeni yönetim ve aldıkları oylar şöyle:
Aydağan Tan (240)
Gökhan Karakoç (234)
Deniz Kalfa Günay (225)
Özge Kuru Tutal (199)
Arzu Çağatay (197)
Mete Türkay (185)
Fatih Altun (175)
Birce Arda (174)
Figen Gönül (170)
Özben İpçi (169)

Keşanlı avukatlar Deniz Kalfa Günay ve Özge Kuru Tutal, Edirne Barosunun Keşan Temsilciliği görevini yürütecek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu