Haberler

“Gün birlik günü” diyen Sarıkeçe, maske konusuna da dikkat çekti

İYİ Parti Keşan İlçe Başkanı Zafer Sarıkeçe Keşan’daki korona virüs ile mücadele ve yapılması gerekenlerle ilgi konuştu. Daha önce de virüsten korunmak için Keşan’ın giriş ve çıkışlarının kapatılması gerektiğini savunan Sarıkeçe, bu çağrının yanıt bulmadığına değinerek, Keşan’daki mücadeleler kapsamında tek başına Keşan Belediyesi’nin yetersiz olacağını, başta Keşan Kaymakamlığı olmak üzere Keşan’daki paydaşların daha etkin rol alması gerektiğini söyledi.

Sadece Keşan Belediyesi’nin mücadelesiyle başarılacak bir husus olmayacağını düşünüyorum. Şehrimizde hala maalesef maske sıkıntımız var. Bizim bunları ivedilikle aşmamız lazım. şeklinde konuşan Sarıkeçe şu ifadeleri kullanıldı:

“Yetkililer çağrımızı gerekli bulmadı”

“Keşan’a yazlıkçılar geliyor, bir çok şehirden girişler oluyordu, biz de İYİ Parti olarak şehir girişlerinin kaptılmasını önerdik, çünkü kimin nasıl gediğini bilemiyoruz. Ancak konunun yetkilileri gerek duymamış. Şehrimize gerek ticari, gerek yazlığına gelenlerin ne getirdiğini sağlık anlamında bilmiyoruz. İnşallah bizler yanılırız. Tek derdimiz Keşan’ımızın sağlığını korumada yardımcı olabilmek.”

“Başta kaymakamlık, sonra da paydaşlar daha aktif olmalı”

“Gerek muhtarlarımız, gerek kaymakamımız, gerekse tüm paydaşlarımız daha aktif olmalı. Keşan Belediyemizin konuyla ilgili aktifliğini gururla ifade etmek istiyorum. Ancak İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni neden oyun dışı bırakıyorlar? Belediyelerimizin ne kadar önemli olduğunu burada görüyoruz. Sadece Keşan Belediyesi’nin mücadelesiyle başarılacak bir husus olmayacağını düşünüyorum.”

“Maske sorunumuz var”

Şehrimizde hala maalesef maske sıkıntımız var. Muhtarlarımıza yaptığımız ziyaretlerde, yeterli sayıda maske alamadıklarını söylüyorlar. Dağıtılan maskelerin çok komik rakamlar olduğunu duyuyoruz. Bizim bunları ivedilikle aşmamız lazım. Keşan gibi bir yerde halkımızın maske konusundaki sorunu yüksek. Bunlar tek başına kaymakamlık ya da belediyenin çözebileceği sorunlar değil. Keşan’ın bir araya gelerek çok çabuk çözebileceği sorunlar olduğunu düşünüyorum. Bu sınav, bizi bir arada tutmak için son derece uygun bir ortam.”

“Eleştirilerimizin yapıcı olarak görülmesini istiyorum”

“Sayın Kaymakamımız ve Sayın Belediye Başkanımız, bu sözlerimi farklı yönde algılamadan, yapıcı bir eleştiri olarak görmelerini rica ediyorum”
İhtiyaç sahiplerine yapılan yardımlara da değinen Zafer Sarıkeçe, yaklaşık 30 gündür evinden çıkamayanlar olduğunu hatırlatarak, şunları söyledi; “İhtiyaç sahiplerine tam anlamıyla ulaşılabiliyor mu? Bu insanlara adaletli davranılıyor mu? Daha önce hiçbir şekilde devletten bir şey istememiş kitleler var. Akşama ne yiyeceğini düşünen birçok kişi de var. O yüzden sadece Keşan Belediyesi’nin çözebileceği bir durum değil. Burada bizim için önemli olan bu savaşı topyekun verebilmemizdir. Bu birlikteliği sağlarsak bu savaştan galip çıkarız. “

“Gün eleştiri değil, birlik olma günü”

Belediye Başkanımız geçtiğimiz günlerde muhtarlarımıza serzenişte bulunsa da ben muhtarların geneline serzenişte bulunduğunu düşünmüyorum. Bugün eleştiri günü değil. En az fayda sağlayan insanlara bile ihtiyacımız var. Sayın Kaymakamımız ve Sayın Belediye Başkanımız, bu sözlerimi farklı yönde algılamadan, yapıcı bir eleştiri olarak görmelerini rica ediyorum. “

“Evde kalın, dışarıda gezdikçe sorun büyüyecek”

“Halkımız da ne olur evlerinde kalmaya devam etsin. Dışarıda gezdikçe sıkıntılarımız büyüyecek. İlerleyen süreçte Türkiye’nin büyük bir bölümü normale dönerken, Keşan’ın hala bu salgınla boğuşuyor olduğunu görmeyi kimse istemez. Biz ahir bir bölgeyiz ve böyle kalması için uymamız gereken kurallar var. Eğer kurallara uymazsak iş tersine döner ve Keşan’ı iyi günler beklemez. Bu sorunun da Allah’ın izni ile üstesinden geleceğiz.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu