BölgeGenelYaşam

Gülçavuş’ta günde 10 saati bulan elektrik kesintileri için yetkililere çağrı: “Bu mağduriyeti giderin”

Edirne’nin Enez ilçesine bağlı Gülçavuş Köyü’nde yaşayan vatandaşlar, elektrik onarımı nedeniyle 1 aydır günde 10 saat elektrik kesilmesine tepki gösterdi.  

Enez’in Gülçavuş Köyü’nde bakım ve onarım çalışmaları kapsamına elektrik direkleri ve kabloları değiştiriliyor.

Çalışmalar nedeniyle köyde bir aya yakın süredir günde 10 saati bulan elektrik kesintileri uygulandığı iddia edildi.

Uzun süreli kesintiler nedeniyle mağdur olduklarını belirten köy halkı, duruma tepki göstererek yeklilerden yardım istedi.

Bakım onarım çalışmalarının yanlış zamanda yapıldığını belirten vatandaşlar; “Çok güzel yatırım yapılıyor ama zamanlama sıkıntılı. Nüfusun 4 – 5 kat arttığı zamanda, sıcaklığın 40 dereceyi bulduğu bu günlerde 10 saat elektrik kesintisi olur mu? Elektrik kesintisi ile birlikte su da kesiliyor. Tuvalete gidemiyoruz, bahçeyi sulayamıyoruz. Buzdolabındaki gıdalar bozuldu. O buzdolabını almak bu ekonomik durumda kolay mı? Yazık, günah! Bu çalışma daha müsait bir zamanda yapılamaz mıydı?  Karasinek, sivrisinek istilasına uğradık ve ilaçlama yok. Günlük hayatımızı olumsuz etkiliyor. Burası Avrupa şehri, medeniyet şehri diye gurur duyduğumuz Edirne’ye bağlı değil mi? Halkını zulme etmek nedir?”

“Biz mağduriyet bölgesinde miyiz?” diyen bir vatandaş:  “Bu kadarı da olmaz yani. Ne muhtarımızda ne de belediye başkanımızda hayır var. Sivrisineklerden içeri girilmiyor. Bizler burada öleceğiz. Böyle şey mi olur? Biz nerede yaşıyoruz!? Elektriğin kesilmesinden dolayı buzdolabımız ve çamaşır makinalarımız bozuldu. İş yapamıyoruz. 7 bin 500 lira maaşla dolap mı alacağız. Çok mağdur durumdayız. Yetkililerin bu konuya çözüm bulmasını istiyoruz. Bizlerinde önemsenmesini istiyoruz. Bir köyde 10 saat elektrik kesintisi olur mu? Eğer yapılacaksa da 5 saat kesilsin. Akşam 10’dan sonra elektrik mi gelir.” ifadelerine yer verdi.  

Köy halkından Saime Topçu da, elektrik kesintilerinden kaynaklı su sıkıntısı yaşadıklarının altını çizerek; “Elektrikler kesik olduğu için arada sularımızda kesiliyor. Bu sıcak havada vantilatör bile çalıştıramıyoruz. Elektriğin kesik olmasından, suların akmamasından ve sivrisineklere çözüm bulunamamasından dolayı çok mağduruz. Bu konulara bir el atılıp çözülmesini istiyoruz. Elektrikler en azından 5 veya 6 saat kesilsin. Dolaplarımızda doğru düzgün bir şey kalmadı. Alıp dolaba koyduğumuz her şey bozuluyor. Sineklerden dolayı bahçeye çıkamıyorum. Evin içerisinde yatarken bile vücudumuzu ilaçlıyoruz. Kanser olmamak elde değil. İlaçlana ilaçlana bu gidişle hepimiz kanser olacağız.” dedi.  

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu