Genel

Görme engelli Oğuz, teşekkür ettiği Helvacıoğlu’ndan engelsiz sokaklar istedi

Keşan’da yaşayan görme engelli Ramazan Oğuz,  7-14 Ocak Beyaz Baston ve Görme Engelliler Farkındalık Haftası sebebiyle düzenlenen program sebebiyle Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’na teşekkür etti. “Önemli olan hatırlanmaktı” diyen Oğuz, Keşan’da karşılaştıkları bir takım problemleri de Helvacıoğlu’na aktardığını söyledi.

Geçtiğimiz hafta, Beyaz Baston ve Görme Engelliler Farkındalık Haftası kapsamında düzenlenen etkinlikte görme engelli vatandaşlarla, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu bir araya gelmişti. Program dolayısıyla bir araya gelen engelliler adına konuşan görme engelli Ramazan Oğuz, hatırlanmaktan dolayı mutlu olduklarını dile getirdi. “Yaklaşık 3 senedir toplanıyoruz, bunlardan birini de geçtiğimiz gün yaptık. Bizi evimizden aldılar ve bir araya getirdiler. Daha sonra başkanımız ile konuştuk, birbirimizle kaynaşma imkanı bulduk. Hediye olarak da bizlere saat armağan ettiler ve evimize geri bıraktılar. Burada önemli olan hediyeler değil, bir araya gelmek ve hatırlanmaktı.” diyen Oğuz, “Bir çoğumuz ilk defa tanıştık.” şeklinde konuştu.

Buluşmada, Keşan’da engellilerin karşılaştıkları bir takım zorlukları Başkan Helvacıoğlu’na ilettiğini söyleyen Oğuz, “Hastane Caddesi’nde yeni yapılan kaldırımları gündeme getirdim. Keşan Lisesi’nin girişini biraz geniş tuttuklarını ve yolu şaşırdığımızı söyledim. Oraya durak ve büfelerin yapılacağını söyledi. Öte yandan kaldırımların yüksekliği ile ilgili de zamanla düzeltileceğini söyledi. Engellilere yönelik yapılan işleri gayet olumlu karşılıyorum.” diyerek teşekkür etti.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu