HaberlerKeşan

Girişimci kadınlar kooperatif çatısı altında sepet üretecek: KESKÜP için imzalar atıldı

Canalp: “Kooperatif sayımızı 7’ye çıkardık. Bu örnek kooperatif projesini diğer ilçelerimizde de yaygınlaştırarak hayata geçireceğiz.”
Helvacıoğlu:Onlarca kadınımız üretime dahil oluyor. Keşan’ımızın çalışkan kadınları ekonomiye can veriyor. Bundan sonra Türkiye’nin hediyelik sepetleri Keşan’dan.

Edirne Valiliği, Keşan Kaymakamlığı, Keşan Belediyesi, Keşan Ticaret ve Sanayi Odası, Sosyal Hizmetler Keşan İlçe Müdürlüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü işbirliğinde hazırlanan proje kapsamında “Keşan Sepetçi Kadın Girişimi Üretim ve İşletme, Pazarlama Kooperatifi”nin kurulum çalışmaları 26 Mart 2021 Cuma günü atılan imzalarının ardından tamamlandı.

Konuyla ilgili olarak Edirne Ticaret İl Müdürlüğü’nde saat 11.30 sırlarında düzenlenen imza programına; Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Ticaret İl Müdürü Mahmut Altun, Keşan Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Nergis Mustafapaşa ile Keşan TSO Personeli Seda Havale ve kooperatif üyeleri katıldı.

Helvacıoğlu, kooperatifin Keşan’a hayırlı olmasını dilerken, daha sonra kooperatifin kurulum imzaları atıldı.

İmzaların atılmasının ardından Edirne Valisi Ekrem Canalp ziyaret edildi.

Kooperatifin Keşan açısından artı değer sağlayacağını ifade eden Canalp, kadınların üretime, aile bütçesine ve ülke ekonomisine katkı vermelerini sağlamak amacıyla kurulan kadın kooperatiflerinin sayısını her geçen gün arttırdıklarını belirtti.

Kadınların üretimiyle ülkenin de kazanacağını ifade eden Canalp, “Bugün de hediyelik sepet üretimi yapacak olan Keşan Sepetçi Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifinin kuruluşunu tamamlayarak kooperatif sayımızı 7’ye çıkardık. Keşan ilçemizde kuruluşunu yaptığımız bu örnek kooperatif projesini diğer ilçelerimizde de yaygınlaştırarak hayata geçireceğiz. Üretim malzemesi desteği verdiğimiz derneğimizin güzel işlere imza atacağına eminiz, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” diye konuştu. 

Daha sonra söz alan Helvacıoğlu ise; “Keşan’ımız yine bir ilki dönemimizde yaşıyor. İlk kadın kooperatifimiz KESKÜP resmen kuruldu. Edirne Ticaret İl Müdürlüğümüzde Keşan Sepetçi Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Pazarlama Kooperatifimizin kurulum imzalarını attık. Edirne Valimiz Sayın Ekrem Canalp’ten kadın kooperatifimize tam destek aldık. Destekleri nedeniyle çok teşekkür ediyoruz. Onlarca kadınımız üretime dahil oluyor. Keşan’ımızın çalışkan kadınları ekonomiye can veriyor. Bundan sonra Türkiye’nin hediyelik sepetleri Keşan’dan.
Kadın demek, emek ve başarı demek, dün, bugün ve yarın demek. Kadınlarımızın başarıları ile gurur duyuyoruz. Birlikte çok güzel işler başaracağız.”
dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu