Haberler

Gergin: “Sahilde biriken çöpleri Paşayiğit’te bulunan tesise göndereceğiz”

Keşan Belediye Başkan Vekili Nehir Gergin Erikli ile Danişment arasında bulunan ve çöp dökülen alanda bir açıklama yaparak, bu alanın tamamen temizleneceğini ve 2020 yılında çöp dökülmeyeceğini söyledi.

Keşan Belediye Başkan Vekili Nehir Gergin, Erikli ve Danişment arasında kalan belediyenin mücavir alanları içinde kalan alana bölgenin çöpünün getirildiğini ve burada biriktirdiğini belirterek “Normal şartlarda GÜNEKAB’a ait bir aktarma istasyonu bulunması gerekiyor. Bu aktarma istasyonuna çöpler getirilip burada çok bekletilmeden GÜNEKAB Katı Atık Bertaraf Tesisi?ne gönderilmesi gerekiyor.” dedi.

Özellikle de Erikli Köyü’nden taleplerin geldiğini söyleyen Gergin,  “Şu an çalışmalarımıza başladık. Şu an çöplerin bir kısmı alındı. Geri kalan kısmı da alınacak, bu alanda çöp biriktirmemek ve önce burayı temizleyip daha sonra da sahillerimizdeki çöpleri doğrudan Keşan Paşayiğit’te bulunan Katı Atık Bertaraf Tesisimize ulaştıracağız. Önümüzdeki yıldan itibaren bu alanı tekrardan doğaya kazandırmış olacağız. Keşan Belediyesi olarak çevreye, çöplerin toplanmasına temizliğimize olan hassasiyetimiz artarak devam edecek. Herkes müsterih olsun bu alanımızı da temizleyerek doğaya kazandıracağız” diyerek 2020 yılından itibaren bölgeye çöp dökülmeyeceğini kaydetti.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu