Genel

Gazeteci Sonay Can’dan gezi anıları kitabı

Keşanlı emekli gazeteci ve yazar Sonay Can’ın, Avrupa Yolcusu & Balkan Günlükleri adlı kitabı yayımlandı. Sonay Can ve 3 nesil geniş ailesinin, 2011 – 2019 yılları arasında gerçekleştirmiş oldukları Balkanlar ve Avrupa gezilerinin kaleme alındığı 383 sayfalık kitapta, ülke ve şehirlerde yaşanılan anılar konu ediliyor.

Geçtiğimiz günlerde satışa sunulan kitap konusunda, Sonay Can yaşanılan süreci şu şekilde değerlendirdi: “Kitabımı pandemi koşullarında, 2021 yılının Mayıs ayında yazmaya başladım. Yıl sonunda bitirmeye yakın ailemin haberi oldu. Dünyayı dolaşmaya, çok erken heves edip çok geç yaşlarda başladığımı biliyorum. Ömrümüzde sağlıklı olarak geçireceğimiz ve gezip görebileceğimiz kaç yılımız kaldığını ise hiç bilemiyorum. Çok klasik olacak ama gelecek nesil aile bireylerime bir eser bırakmak istedim. Kısacası, bu kitapta anlatılanlar roman değildir.

Tarafımdan kaleme alınan, yurt içi ve yurt dışı aile gezilerimizin; notlarından, fotoğraf ve vidolarından oluşturulan günlüklerin kitap haline getirilmiş anılar bütünüdür. Sonuç olarak bir anı kitabıdır. Bir gezi anıları kitabı olmasına rağmen, içeriğinde hiç fotoğraf bulunmuyor. Kitapta yüzlerce fotoğrafa yer vermek yerine, Facebook ve YouTube’ta yer alan şehir ve ülkelere ait fotoğraf ve video albümlerime ulaşabilecek QR kod uygulaması yaptık. Bu uygulama sayesinde okurlar, isterlerse, kitapta anlatılan yerlerde bize ait fotoğraf ve videolarına erişebilecekler.”

Avrupa Yolcusu ve Balkan Günlükleri kitabına, aşağıdaki linkten ulaşılıp satın alınabilir:  https://dionysosyayingroup.com/magaza/gezi-rehberi/avrupa-yolcusu-balkan-gunlukleri-sonay-can/

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu