ÖZEL HABER

Gaytancıoğlu ve Aksal arasındaki “canlı yayın” göndermeleri devam ediyor

CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu, AK Parti Edirne Milletvekili Dr. Fatma Aksal ile gerçekleştirilmesi planlanan canlı yayın ile ilgili konuştu. Aksal’ın “Gaytancıoğlu kadar boş zamanımız yok” sözlerine “Biz bütün gün çay kahve içiyoruz, millet bahçelerinde kek yiyoruz, aylağız tabi” diyerek cevap veren CHP’li vekil, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu tarafından söylenen “Her partiye giderim’ diyorsa, İYİ Partili oldu zaten, AK Partili de olur” çıkışını ise “Ucuz siyaset” olarak nitelendirdi.

CHP Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, Aksal ile yapacakları canlı yayının yeri ile ilgili konu hakkında şöyle konuştu: “Ben her yere gelirim, hiç fark etmez dedim ama belediye başkanı bu biraz yanlış almış. Ucuz siyaset bunlar. Bizim hiçkimseden çekincemiz yok. Korkumuz yok. Her ortamda medeni bir şekilde partimiz politikaları doğrultusunda tartışırız” dedi.

Helvacıoğlu‘nun İYİ Parti‘nin mecliste bir grup kurabilmesi için Gaytancıoğlu’nun CHP’den İYİ Parti’ye geçişine atıfta bulunarak, “İYİ Partili oldu zaten, AK Partili de olur” sözlerine de “Başkan ucuz siyaset yapmış” diyerek cevap veren Gaytancıoğlu, “Okan Gaytancıoğlu, CHP’li bir ailede doğdu, CHP külürü ile büyüdü VE CHP’li bir şekilde ölecek. Parti görevi olunca demokrasiye katkı yaptık. 15 vekil arkadaşı yeni bir grup oluştursun diye parti meclisi görevlendirdi, 19 gün süreyle İYİ Parti’de kaldık. Görevimizi yaptık ondan sonra da geri döndük partimize. Bizim herhangi bir şekilde görüş değiştirmemiz mümkün değil. Bugün Cumhuriyet Halk Partisi’nde üye olur, milletvekili olabilirsiniz ama en önemlisi Cumhuriyet Halk Partili kalabilmektir, o sorumluluğu taşıyabilmektir. Ben doğdum, ölene kadar CHP’liyim. Onlar da kendilerine baksın.” dedi.

Canlı yayın buluşması için ise kendisinin de Aksal’ın da takvimlerinin yoğun olduğunu kaydeden Gaytancıoğlu, “Önümüzdeki hafta meclise gideceğiz, orada karşılaşacağız. Kendisiyle konuşacağım. Ne zaman uygun olursa Keşan’da bir ortamda bu canlı yayını yapacağız. Kongrelerimiz yeni bitti, kendisi iktidar vekili olduğunu ve işinin çok olduğunu söylüyor. Kendisi çok yoğun olduğu için, programlamayı konuşarak yapacağız. Bizim işimiz olmadığı için, biz hep oturduğumuz için, Sayın Fatma Aksal’ın uygun olduğu bir zamanı ayarlayacağız.” dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu