Haberler

Gaytancıoğlu, Keşan – Enez yolu dahil Edirne yollarını Bakan Karaismailoğlu’na sordu

TBMM’de Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın bütçesinin görüşmeleri sırasında Keşan – Enez yolunun ne zaman yapılacağını soran CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu‘na, Bakan Adil Karaismailoğlu verdiği yazılı cevapta, yolun yapımının ne zaman başlayacağını söyleyemedi.

Daha önce 2021 yılında tamamlanacağı söylenen yol için Bakanlık “Önümüzdeki yıllarda ihale yapılması planlanmaktadır.” ifadesini kullandı. Ucu açık bu cevap yolun yapımının başka bahara kaldığını gösterdi.

Enezliler ve buraya tatile gelen yurttaşlarımız cezalandırılıyor

Verilen cevabın AK Parti’nin “Harç bitti yapı paydos.” dediğinin göstergesi olduğunu belirten Doç. Dr. Gaytancıoğlu; “Keşan – Enez Yolu’nun durumu içler acısı. Yıllardır yapılacak denilerek bir şey yapılmıyor. Sürekli erteleniyor. Enezliler ve buraya tatile gelen yurttaşlarımız cezalandırılıyor. AK Parti Saros’u ve bu bölgede yaşayanları düşünmüyor ama Katarlılara peşkeş çekmeyi biliyor. Şu projelerden ne zaman yapıma ve tamamlanmaya geçecek bilmiyoruz.” dedi.

CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu‘nun diğer sorularına verilen cevaplarda Edirne’deki yolların yapımları ile ilgili bilgiler de verildi. Verilen cevaplara göre yıllardır tamamlanamayan TEM – Edirne – Karaağaç bağlantı yolunun kalan kısımlarının ihalesi Kasım ayı içinde yapılacak.

Edirne – Lalapaşa – Hamzabeyli devlet yolu proje durumunda iken; Havsa – Hasköy – Süloğlu – Lalapaşa il yolunun proje çalışmaları halen devam ediyor. Yine Lalapaşa ile Edirne OSB arasındaki mevcut yol devam eden proje kapsamında (2X1) şeritli olarak projelendiriliyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu