Haberler

Keşan’ın sokak mobilyalarını meslek lisesi öğrencileri üretecek

Keşan Belediyesi ile Keşan Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi arasında imzalanan işbirliği protokolü ile Keşan’ın park, bahçe ve sokak mobilyalarını öğrenciler üretecek.

Keşan Belediyesi ile Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü?ne bağlı Keşan Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi arasında kent mobilyalarının üretimine yönelik 1 Aralık 2020 Salı günü protokol imzalandı.

Protokole göre ilçenin sokak mobilyalarını Keşan Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi öğrencileri üretecek.

Protokolüne istinaden gerçekleştirilecek çalışmalarda öğrenciler hem belediyenin bank, piknik masası ve mobilya ihtiyaçlarını giderecek hem de okul harçlıklarını çıkaracaklar.

Konuyla ilgili olarak açıklamada bulunan Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, şehir mobilyalarının üretimine yönelik olarak okul yönetimi ile bir araya geldiklerini belirterek, “Okulumuz ile işbirliğinde çalışarak 450 ünitelik üretim sağlayacağız. 100 adet motifli bank, 200 adet bahçe bank 150 adet de piknik masası üretmek üzere protokol imzalıyoruz. Okulumuzda banklarımızın her detayı üretilecek. Banklarımızda Selçuklu motifleri yer alacak.” dedi.

Sokak mobilyalarının Keşan Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi’nde üretilmesinin büyük artılarının olduğuna dikkat çeken Helvacıoğlu, “Öğrencilerimiz burada protokol kapsamında çalışacak. Üretilen mobilyalar hem çok dayanıklı oluyor hem de %100 tasarruf ediyoruz. Üretilen mobilyaları; parklarımızda, yeni yaptığımız caddelerimizde kullanacağız. Fen İşleri Müdürlüğümüz de bu konuda ciddi çalışmalar yapıyor, okulumuz da bu protokol kapsamında belediyemize tam destek veriyor. Bu protokolden hem belediyemiz kazanacak hem de öğrencilerimiz eğitimlerine devam ederken para kazanacak. Bu iki taraf içinde çok önemli kazanç. Öğrencilerimiz bir işyerinde çalışıyormuş gibi maaş alacak. Çok dayanıklı bir üretim söz konusu. Öğrencilerimiz özenle bir üretim gerçekleştiriyor. Tabiri caizse 2 liralık işi okulumuzda 1 liraya yaptırıyoruz. Sağlıklı günlerde bu ürünlerimizi birlikte kullanacağız.” şeklinde konuştu.

Daha sonra söz alan Okul Müdürü Tolgan Anbarlı, protokolün imzalanmasında destek olan Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu ve Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürü İlhan Saz‘a teşekkür ederek, öğrencilerin protokol kapsamında yapacakları işlerde büyük tecrübe kazanacağını dile getirdi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu