Haberler

Gaytancıoğlu, elektrik dağıtım şirketlerinin devlete olan borçlarını sordu: “Takibi ve tahsisi neden yapılmıyor?”

CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu Tarım ve Orman Bakanlığının 10 yıldır elektrik dağıtım şirketlerinden olan, yasal faizleri hariç 6 milyonu bulan alacaklarını takip ve tahsis etmemesine tepki gösterdi.

TBMM’de konuya ilişkin bir açıklama yapan Doç. Dr. Gaytancıoğlu “Sayıştay?ın denetim raporları yayınlandığında gördük ki; Tarım ve Orman Bakanlığı 10 yıldır elektrik dağıtım şirketlerinden olan alacaklarını almıyor, takibini de bırakmış. Çiftçi için yararlı hiçbir işte görmediğimiz AKP’den başka bir şey de beklemezdik.” dedi.

Çiftçinin borcu için en çok ihtiyaç duyduğu günlerde sulama elektrikleri kesilirken Bakanlığın sessiz kaldığını hatırlatan Doç. Dr. Gaytancıoğlu aynı Bakanlığın kendi alacakları için de sessiz kaldığını söyledi.

“Borç, elektrik dağıtım şirketlerinin değil de çiftçinin olsaydı, esnafın olsaydı, işsiz üniversite mezunu gencin olsaydı çoktan hacizlerden haciz seçtirmiştiniz.” diyen CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Gaytancıoğlu konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Yandaşın borcuna af getir, dağıtım şirketlerinden alacağını unut, vatandaşa vergi bindir, haciz gönder; işte tam AKP mantığı. On yıldır alacaklarının takibini yapamayan bir Bakanlıktan vatandaşa fayda gelir mi, böyle bir Bakanlık olabilir mi? Çiftlik bile böyle yönetilmez, batar. Tarım ve Orman Bakanlığı hiçbir işe yaramıyor, ne işe yarıyor söyleyeyim: Tarım ürünleri ithalatını yandaş şirketlere paylaştırmaya yarıyor.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu