Haberler

Gaytancıoğlu, açıklanan Kovid-19 renk haritası ve uygulamalar arasında çelişki olduğuna işaret etti

CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu Kovid-19 renk kodlarında kırmızı olan Edirne’de birçok yasağın sürdüğünü ancak son açıklanan verilerde aynı duruma gelen başka illerde ise bu yasakların uygulanmamasının bir çelişki olduğunu söyledi.

TBMM’de konuya ilişkin bir konuşma yapan Doç. Dr. Gaytancıoğlu “Edirne?nin günahı ne?” diye sordu.

Doç. Dr. Gaytancıoğlu, konuşmasında; “AKP’nin yönetemediği Korona süreci nedeniyle bütün ülke hızla kırmızı renge bürünüyor. Olmayan aşıların ne zaman geleceğini televizyon ekranlarında açıklayanlarda bir kırmızılık göremiyoruz. Ya da esnafı, işçisi, emeklisi bu kadar zor durumdayken, salgın hızla sürüp giderken tıklım tıklım kongreler yapmakla övünenlerde bir kızarma beklerdik ama yok.” dedi.

Lokanta, kafe gibi yerlerin Edirne’de kapalı olduğunu ve bu nedenle esnafın iflas ettiğini ifade eden CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu konuşmasını şöyle sürdürdü: “Seçim bölgem olan Edirne’de vakaların yüksekliği nedeniyle lokanta, kafe gibi yerler açılmadı, esnaf çok zor durumda. İki hafta sonra açıklanan rakamlara göre kırmızı olması gereken başka illerde bu tür işletmeler açık, Edirne’nin günahı ne?

Burada parti kongreleri yaparken virüs bulaşmıyor muydu? Ya da açıklayın hepimiz bilelim; Edirne’de bulaş hızı nerelerden kaynaklanıyor?
Edirne’de restoranlar, kafeler kapalıyken yaklaşık aynı değerlerde olan diğer illerde niye açık? Bir şeyi de düzgün yapın, herkes için eşit yapın.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu