GündemKEŞAN

Ankara’ya giden Başkan Yardımcıları Balcı ve Uslu Sayıştay’da sosyal yardım desteğini görüştü

Keşan Belediye Başkan Yardımcıları Yakup Balcı ve Nuran Uslu, 17 Mart 2021 Çarşamba günü gerçekleştirdikleri Ankara ziyaretinde, Sayıştay’da bazı görüşmelerde bulundu.

Ankara ziyaretleri kapsamında; geçtiğimiz aylarda Keşan Belediye Meclisi’nin gündemine gelen ve ardından, belediyeler yönetmeliği açısından değerlendirilmesi ve onay alınması için Sayıştay’a iletilen; “pandemiden etkilenen işletmeler ve esnafa sağlanacak 5 milyon TL’lik destek paketi” konusunda görüşmeler yapan Balcı ve Uslu, Sayıştay uzmanlarının konuya dair olumlu görüş bildirdiklerini kaydetti.

Pandemi koşullarında iş yapamaz duruma gelen Keşanlı müzisyen ve hamallar, 15 Mart 2021 Pazartesi günü Keşan Belediye binası önünde toplanarak protesto açıklaması yapmış; verilen sözlerin tutulmasını, Keşan Belediyesi’nin süreci hızlandırmasını talep etmişti.

Ankara ziyaretleri hakkında Keşan Belediyesi’nin sosyal medya hesabından yaşanan gelişmeyi duyuran Balcı ve Uslu; Sayıştay’da ilgili uzmanlarla görüştüklerini, uzmanların yönetmelik hakkında olumlu görüş bildirdiklerini belirterek; “Sözümüzün arkasındayız, en kısa sürede yönetmelik onaylanacak ve desteklerin dağıtımına başlayacağız.” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Konya Web Tasarım Keşan Web Tasarım Sigara Bırakma Merkezi Sağlıklı Zayıflama Yöntemleri Gluten Diyeti Nasıl Yapılır Dijital Pazarlama Teknikleri Dijital Reklam Ajansı Blikkenslager Keşan Gelinlik
Kapalı