Asayiş

Erikli pazaryerinde yangın çıktı, bazı işyerleri kullanılamaz duruma geldi

Erikli sahilindeki pazaryerinde yangın çıktı. Elektrik kontağından çıkan yangın çevreye yayılırken, 9 işyeri kullanılamaz duruma geldi


Edinilen bilgiye göre pazaryerinde bulunan bulunan bir tezgahtaki elektrik kontağından sabah saat 07.00 sıralarında yangın çıktı. Hızla büyüyen yangına ilk müdahale bölgede bulunan belediye ekiplerince yapıldı. Yangın söndürme toplarının da kullanıldığı yangın sırasında petrol türevi eşyaların da tutuşması üzerine alevler büyüdü ve diğer dükkanlara da sıçradı. Alevlere müdahale etmek üzere daha sonra takviye ekipler de gelirken, yangının yayıldığı zamanlarda ise çevredeki vatandaşlar eşyalarını kurtarmaya çalıştı.Uzun çalışmaların ardından ardından alevler kontrol altına alınırken, 9 dükkan kullanılamaz hale geldi ve bazı dükkanlar da hasar gördü. Yangında can kaybı veya yaralanan olmadı.

Yangının ardından AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal ile birlikte bölgeye geçen Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu zarar gören esnafı ziyaret ederek yaraların sarılacağını söyledi, gerekenlerin yapılacağına dair söz verdi.


İlgili Makaleler

Başa dön tuşu