Gündem

Triportörcüler dert yandı: “Ben bu motoru satarım!”

CHP Milletvekillleri Okan Gaytancıoğlu ve Özcan Purçu, ziyaret turu kapsamında geldiği Keşan’da vatandaşların sorunlarını diledi. Roman mahallelerine giderek temasta bulunan heyet, Yenimescit Mahallesi’nin girişinde bulunan at arabacılarını ve Şimşekler Motorlu Taşıyıcılar Derneği üyelerini de ziyaret ederek, yaşanan sorunları dinledi. Ehliyetten yedek parçaya kadar bir çok problemle karşılaştıklarını söyleyen vatandaşlardan biri ‘Ben bu motoru satarım!’ diyerek at arabasına geriş döneceğini söyledi.

“Ben bu motoru satarım!”

Geçtiğimiz sene Keşan Belediyesi’nin düzenlediği ‘At arabaları tripotörlere dönüşüyor’ projesi kapsamında atlarını bırakarak yerlerine triportörler alan Şimşekler, problemler yaşadıklarını belirterek, “Bize bu araçları verdiler ama bizim ehliyetimiz olmadığı için ceza yazılıyor. Aramızda okuma-yazma bilmeyenler var, bu insanlar nasıl ehliyet alacak? Biz geçimimizi sürdürmek için bunları istiyoruz ama şimdi cezalarla karşı karşıya kalıyoruz. Bunun her ay 200 lira faizi var. Sonra düşündüm, hesap yaptım ‘ben bu motoru satarım’ dedim ” diye dert yandı.

“At arabalarına geri dönmeyi düşünüyoruz”

Kendilerine teslim edilen araçların masraflarının çok olduğunu söyleyen vatandaşlar, yedek parça bulmanın da zor olduğunu belirterek, “Ehliyet gibi servis ve yedek parçada da sıkıntılar var. Ben triportörü aldığımdan bu yana 6 bin 700 TL masrafım oldu. Bu araçlarla iş yapamıyoruz. Bu gidişle at arabalarına geri dönmeyi düşünüyoruz. Eğer sorunlar bu şekilde devam ederse, aracımı satarım. Bizim arkamızda durulmadı.” dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu