BölgeEğitimKÜLTÜR

Edirne’ye “Olgunlaşma Enstitüsü” kurulacak

TBMM KEFEK (Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu) Başkanı, AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, Edirne’ye Milli Eğitim Bakanlığı’nın Olgunlaşma Enstitüsü kuracağı müjdesini verdi.

“1-7 Haziran Hayat Boyu Öğrenme Haftası’nda Edirnemiz için önemli bir projenin hayata geçtiğini hemşehrilerimle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.” diyen Aksal, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in açıkladığı Olgunlaşma Enstitüsü kurulacak iller arasında Edirne’nin de bulunduğuna işaret etti.

Aksal, konuya dair açıklamasında; “Milli Eğitim Bakanlığımızın “Hayat Boyu Öğreniyorum” ilkesiyle başladığı projelerle gençlere, kadınlara , eğitim hakkını kullanmak isteyen her yaştan vatandaşımıza hizmet edecek merkezler, enstitüler ve projeler üzerinde çalışmaya devam ediyoruz.
Sayın Bakanımıza Edirnemize yatırımları ve destekleri için hemşehrilerim adına teşekkür ediyorum.”
dedi.

Bakan Özer, dün Ankara’da katıldığı “Hayat Boyu Öğrenme Haftası” etkinlikleri kapsamında 5 yeni olgunlaşma enstitüsü müjdesi vermişti.

Türkiye’nin 24 noktasında olgunlaşma enstitüleriyle geçmişten günümüze tarihî dokuyu, kültürü taşımak ve inovatif yaklaşımlarla güncelin içine dâhil etmek için büyük çaba sarf ettiklerini belirten Özer, “Olgunlaşma enstitülerimiz; Osmanlıdan, Selçukludan gelen geleneksel üretim, sanat, kültürle ilgili müktesebatı günümüze taşımada çok büyük işler görüyor. Özellikle olgunlaşma enstitüleriyle ilgili projeleri Saygıdeğer Emine Erdoğan Hanımefendi’nin himayelerinde gerçekleştiriyoruz. Şu ana kadar 24 olan olgunlaşma enstitüsünü de genel müdürlüğümüzün yapmış olduğu çalışmalar neticesinde 29’a çıkarıyoruz. Bugün itibarıyla Edirne, Balıkesir, Kastamonu, Zonguldak ve Siirt illerimize de birer olgunlaşma enstitüsü kuruyoruz.” ifadelerini kullanmıştı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu