Asayiş

Edirne’de piyasa değeri 551 bin TL olan telefon, parfüm ve alkol ele geçirildi

Edirne İl Jandarma Komutanlığı ekipleri Edirne genelinde yaptığı uygulamalar ile ülkeye yasadışı yollarla sokulmaya çalışılan ve toplam piyasa değeri yaklaşık 551 bin lira olan çok sayıda telefon, parfüm ve alkol ele geçirdi.

11 Aralık Cuma günü Edirne Merkez İlçesi Karakasım köy yolu üzerinde yapılan denetimlerde şüphelenilen bir aracı durduran ekipler, araç içinde arama yaptı. Aramalar sırasında maddi değerinin 20 bin TL olduğu değerlendirilen toplam 99 adet alkollü içecek ele geçirilerek el konulurken, araç sürücü hakkında kaçakçılıkla mücadele kanununa muhalefet suçundan adli işlemler başlatıldı.Denetimlerine devam eden ekipler, bu kez 14 Aralık Pazartesi akşamı durumundan şüphelendikleri iki araç ve bir yolcu otobüsünü TEM Gişelerinde durdurdu.

İstanbul’dan Sırbistan’a gitmekte olan araçların içinde yapılan aramalarda fatura ve belgesi bulunmayan, kaçak yollarla üretilerek piyasaya sürülecek olan çeşitli cins ve markalarda piyasa değeri yaklaşık 516 bin 400 TL olan toplam 5 bin 164 adet kaçak parfüm ele geçirildi.


Öte yandan aynı akşam Havsa istikametinden İstanbul’a seyir halinde olan bir yolcu otobüsünü de durduran ekipler, yurda kaçak yollarla sokulmuş, piyasa değeri yaklaşık 15 bin TL olan 10 adet kaçak cep telefonu ve bu telefonlara ait 8 adet şarj adaptörü ile 4 adet de adaptör kablosu ele geçirilerek el koydu.Meydana gelen olaylarla ilgili olarak ilgili kişiler hakkında adli işlemler başlatıldı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu