Haberler

Keşan Belediyesi, Cevizlik Deresi’nde ıslah çalışması yapıyor

Keşan Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından 15 Aralık Salı günü Cevizlik Deresi?nde ıslah çalışması gerçekleştirildi.

Çalışmaları yerinde inceleyen Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Veteriner İşleri müdürü Serkan Doğru’dan bilgi aldı.

Islah çalışması ile ilgili konuşan Mustafa Helvacıoğlu, “Keşan’da kış aylarında tüm derelerimizin dere ıslah çalışmalarını yapıyoruz. Tüm dereleri ıslah ediyoruz. Derenin durumu çok kötüydü. Yaptığımız çalışma; yazın sinek olmaması, larvaların ürememesi anlamına geliyor. Bütün gayretimizle Keşan?ın etrafında bulunan bütün dereleri temizleyeceğiz. Islah çalışmalarımızı bu aylarda yapmamız lazım. Yazı da düşünmek zorundayız. Sadece yaz aylarında ilaçlama ile değil bu dönemlerde oluşturulacak olan çalışmalarla birlikte alt yapısını da oluşturmalıyız. Vatandaşlarımızın sağlığı çok önemli. Bu kışı temiz geçirmeliyiz. Temiz bir Keşan, sağlıklı bir Keşan için çalışıyoruz. Bizler hemşehrilerimizin sağlıklı günlerde yaşaması için elimizden geleni yapıyoruz. Veteriner İşleri Müdürlüğü?ne Kolaylıklar diliyor, tüm hemşehrilerime de teşekkür ediyorum.” dedi.

Ardından konuyla ilgili bilgilendirmede bulunan Serkan Doğru, “Biz sineklerin ürememesi için kış aylarından gerekli çalışmalara başlıyoruz. Vatandaşlarımızda yaz aylarında bahçelerinde su birikintisi olmamasına, meyve ağaçlarının meyvelerinin yerlerde kalmamasına dikkat ederlerse üremenin önüne geçmiş olurlar. Bizler vatandaşlarımızın refahı için çalışmalarımıza devam edeceğiz. Dere ıslahı çalışmalarımız tahminen bir ay sürecek.” şeklinde konuştu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu