GenelSağlık

Edirne, Keşan ve Uzunköprü’deki sağlık kurumlarına kadro açıldı

TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu (KEFEK) Başkanı ve AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, Edirne’de sağlık kurumlarına hekim, diş hekimi ve eczacı kadroları açıldığını bildirdi.

Aksal, yaptığı yazılı açıklamada, Sağlık Bakanlığı 2022 Yılı 3. Dönem İlk Defa ve Yeniden Atama Kurası kapsamında Edirne’de kadrolar açıldığını belirtti.

Edirne’ye; 30 uzman hekim, 5 pratisyen hekim, 2 uzman diş hekimi, 6 diş hekimi ve 2 eczacı kadrosu açıldığını ifade eden Aksal, kadroların vatandaşlara ve sağlık camiasına hayırlı olmasını diledi.

Yeniden Atama Kurası kapsamında açılan kadrolar:

Edirne Sultan 1. Murat Devlet Hastanesi’ne;
3 tabiple birlikte, uzman tabipler; Anesteziyoloji ve Reanimasyon (1), Çocuk Cerrahisi (1), Çocuk Sağlığı hastalıkları (1), Genel Cerrahi (1), Göğüs Hastalıkları (1), Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanı (1), Kalp Damar Cerrahisi (1), Kardiyoloji (1), Kulak Burun Boğaz Hastalıkları (1), Radyoloji (1). 

Edirne Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’ne; Diş Hekimi (1), Ağız Diş ve Çene Cerrahisi (1), Endodonti (1)
Edirne Açık Ceza İnfaz Kurumu: Diş Hekimi (1)

Keşan Devlet Hastanesi’ne; Eczacı (1), Tabip (1), Diş hekimi (2)
Uzman tabipler; Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları (1), Göz Hastalıkları (1), İç Hastalıkları (3), Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanı (1), Kardiyoloji (1), Kulak Burun Boğaz Hastalıkları (1), Ortopedi ve Tramvatoloji (1), Radyoloji (1), Ruh Sağlığı ve Hastalıkları (1), Üroloji (1)

Uzunköprü Devlet Hastanesi’ne; Diş hekimi (2), Tabip (1), Eczacı (1)
Uzman tabipler; Çocuk Sağlığı ve hastalıkları (2), Genel Cerrahi (1), Göz Hastalıkları (1), İç hastalıkları (1), Kardiyoloji (1), Üroloji (1)

Uzunköprü İlçe Sağlık Müdürlüğü Aile Hekimliğine; Uzman Tabip (1)

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu