Genel

Dr. Sebahattin Özakbaş son yolculuğuna uğurlandı

Geçtiğimiz gün hayatını kaybeden Beyin Sinir Cerrahı Opr. Dr. Sebahattin Özakbaş, bugün son yolculuğuna ailesinin ve sevenlerinin dualarıyla çıktı.
Özakbaş için yıllardır hastalarını ağırladığı Özel Keşan Hastanesi’nde veda töreni düzenlendi. Törene hastane yönetimi, Dr. Özakbaş‘ın mesai arkadaşları, ailesi ve sevenleri katıldı.

Törende konuşan Özel Keşan Hastanesi Basın ve Hasta Hakları Birimi Sorumlusu Çiğdem Çeliktuğ Öztürk,  Sebahattin Özakbaş‘a son bir görev için toplandıklarını belirterek, “Onun hastaneye olan sevgisi ve mesleğine olan saygısı çok özeldi. Tutkuyla bağlı olduğu bu hastanede veda etti bizlere. İyi bir hekim, iyi bir patron, iyi bir baba ve iyi bir ağabeydi herkese. Hastalarına gelince, Keşan ve çevresinde şifa olmadığı hiçbir hane yoktu. Herkese bir iyiliği dokunmuştu. Meslektaşları, çalışanları, hastaları ve okuttuğu öğrenciler ona minnettardır. Saygı, sevgi, minnet ve rahmetle uğurluyoruz. Işıklar içinde uyusun” ifadelerini kullandı.

Okunan duaların ardından Özakbaş‘ın naaşı alkışlar içinde uğurlanarak, tabutunun üzerine sevenleri tarafından karanfiller bırakıldı. Öğle namazının ardından Yeni Cami’den alınan Özakbaş‘ın cenazesi daha sonra Asri Mezarlık’ta toprağa verildi.


İlgili Makaleler

Başa dön tuşu