Haberler

Destek bekleyen minibüsçülerin de sıkıntıları giderek artıyor

Dünyayı etkisi altına alan korona virüs, tüm sektörleri etkilediği gibi ulaştırma sektörüne de darbe vurdu. Vatandaşların bulaş riskinden çekinerek toplu taşıma araçlarını tercih etmemeleri sebebiyle durgunlaşan şehir içi yolcu taşımacılığı, yeni yasaklarla birlikte yüzde 10 seviyesine düştü.

“Yolcular gönül rahatlığıyla araçlarımıza binebilir”

Keşan Şehiriçi Minibüsçüler Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Ertan Erkan, 20 yaş altı ile 65 yaş ve üstüne getirilen kısıtlama nedeniyle yolcu sayısında önemli bir düşüş yaşandığını söyledi. Pandemi süreci ile birlikte araçlarda her türlü önlemin alındığını belirten Erkan, “Gereken tüm önemler alındı. Araçlar sürekli ilaçlanıyor. Yolcularımız, gönül rahatlığıyla minibüslere binebilirler” ifadelerini kullanarak vatandaşların rahatça yolculuk yapabileceklerini belirtti.

“Devletten destek bekliyoruz”

Minibüsçülerin, esnaf ve sanatkarlar kredi ve kefalet kooperatifinden aldıkları kredileri ödemede güçlük çektiğini dile getiren Erkan, “Ulaştırmanın şu an büyük sıkıntıları var, giderlerimiz fazla, buna rağmen şu an yüzde 10 civarında bir dolulukla iş yapıyoruz. Bu da bizi tatmin etmiyor. Bu tabi sadece Keşan?da değil dünya genelinde yaşanan bir pandemi. Ama biz çektiğimiz kredileri karşılayamıyoruz, ödemede güçlük çekiyoruz. Yolcu taşımacılığı yapan esnafımızın sorununa çözüm olmak üzere, devletimizden bu konuda destek bekliyoruz” dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu