Haberler

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Edirne’de halka sesleniyor

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Edirne mitinginden başlıklar:

“Kardeşlerim, Balkanların giriş kapısı, ecdadın iftihar şehri Edirne, inşallah büyük ve güçlü Türkiye’nin geleceği için de öncülük edecektir. Ülkemizin her alanda yakın tarihinin en kritik mücadelelerini verdiği bir dönemde sizlerin desteği hayati öneme sahiptir. Serhat şehri olmak demek, öncü olmak , ilk saflarda yer almak demektir.”

“Yeni nesillere Edirne’de doğmak arzusu kazandırmak için hep çok çalıştık, çalışmaya da devam edeceğiz.”

“Edirne bir CHP klasiği olan, çöp-çukur-çamur zilletinden inşallah 31 Mart’ta kurtulacaktır diye inanıyorum. Dişe dokunur tek hizmet getirmeden yıllardır Edirne’nin sırtından inmeyenlerin sonu 31 Mart’ta geliyor.”

“Son 17 yıldır Edirne’ye 15 katrilyon yatırım yaptık. Eğitimde 889 yeni derslik inşa ettik. Yüksek öğrenim öğrencileri için 4.064 kişi kapasiteli yurt binalarını hizmete soktuk. Bu yıl içinde 2.450 kişi kapasiteli bir yüksek öğrenim yurdu, bir sonraki yıl ise toplamda 1.300 kişi kapasiteli iki yüksek öğrenim yurdunu daha şehrimize kazandıracağız.”

“Edirne’yi taşkınlardan korumak için kanal Edirne projesini hayata geçiriyoruz. Gıda ihtisas organize bölgesinde arsa tahsisleri başladı. Edirne’deki iş insanlarımıza girişimcilerimize 1,7 katrilyon yatırım teşviki verdik. Sağladığımız teşviklerle 5 bin kişilik yeni istihdam oluşturduk.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu