GenelSiyaset

Cumhur İttifakı mahalle mitinglerinin ilkini Yukarı Zaferiye’de gerçekleştirdi

31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri’nde son iki haftaya girilirken, Keşan’da bir seçim klasiği olan “mahalle gezileri” de 18 Mart Pazartesi akşamı başladı.

Cumhur İttifakı partileri AK Parti ve MHP, oluşturulan mahalle gezileri takvimi kapsamında dün akşam ilk mitingini Yukarı Zaferiye Mahallesi’nde gerçekleştirdi.

Fevzi Çakmak Caddesi üzerindeki Seçim Koordinasyon Merkezi önünde oluşturulan kortej, mitingin yapılacağı Cumhuriyet Caddesi üzerindeki miting alanına yürüdü.

Saat 22.15 sıralarında başlayan mitinge; Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Mustafa Helvacıoğlu, AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, MHP İlçe Başkanı Adnan İnan, siyasi parti temsilcileri, belediye meclis üyesi adayları, partililer ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kortej, seçim şarkılarının da eşlik ettiği yürüyüş sırasında, evlerinin balkon ve pencerelerine çıkarak el sallayan vatandaşları selamladı.

“Bahaneler üretmedik”

Mitingde konuşan Helvacıoğlu, ikamet ettiği Yukarı Zaferiye Mahallesi’nden mitinglere başladığını belirterek, “Konuşmamın başında Çanakkale Deniz Zaferimizin yıl dönümünde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Tüm Keşan burada, biz Keşan ittifakına hazırlanmışız. Kent Müzesi’ni açtık, 26. temalı parkı açtık, OSB’de temel attık. Durmuyoruz, birilerini rahatsız ediyoruz ama durmayacağız. Birilerinin 15 yılda açamadıklarını 1 ayda açtık. 8 ay maaş vermeyen, Trakya’nın en büyük emlakçısını, şirketleri batmış, akraba çalışanları, 60 meclisin 47’sine gelmemiş bir yönetim, cenazelerden ücret alan bir belediye, borç batağında, hizmet araçları olmayan bir Keşan devir aldık. Biz 65 hibe araç aldık. Sayıştay raporları yargıya taşınmış. Şimdi biz 5 yılda neler yaptık? Yukarı Zaferiye Mahallesi’nde Cumhuriyet Caddesi’ni yaptık. Eski hali adına yakışmıyordu. Düzensiz bir cadde. Yeni dönemde geldik ip gibi yaptık. Alt yapı yok. Alt yapı yokmuş, hepimizi uyutmuşlar. Bahaneler üretmedik.” dedi.

5 yılda hayata geçirdikleri projeleri video ve slaytlar eşliğinde anlatan Helvacıoğlu, “Bunlar maçın birinci yarısıydı. Benim tanımlamama göre 1 – 0 aldık. Hep beraber maçın ikinci yarısına çıkacağız. İkinci yarısında da 4 – 0 yapacağız. Çünkü hizmet bizde..” diyerek, yeni 5 yıl için hazırlanan projelerini tanıttı.

“Yaptıklarımızı hayal edemezler”

Göreve geldikten sonra, 100 yılın en sıkıntılı günlerini yaşadıklarını ifade eden Mustafa Helvacıoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Pandemi ile boğuştuk, meclis yapısında engellemeler önümüze geldi, asrın felaketini yaşadı, savaşlar olumsuz etkiledi. Tüm bunlara rağmen 5 yılda Keşan kazandı. Cumhur İttifakı olarak maçın ikinci yarısına çıkacağız. 26 temalı park yaptık, 40 yıllık stadyumu yeniledik. Müzeyi, stadı, meydanı devlet yaptı diyorlar. Bu yüzden takım elbise giydirdik. Sen kredi almışsın pazaryeri yapayım demişsin eline yüzüne bulaştırmışsın. Ücretsiz cenaze hizmetlerini yaptık. Herkese sesleniyorum; bütün partililerden, Keşan halkından mührü Helvacıoğlu’na basmasına istiyorum. Hizmet bizde, Cumhur İttifakı’nda. 70 kilometre yol, 100 kilometre kaldırım yaptık. 382 milyonluk içme suyu projesi. Yarı olimpik havuzdan 15 bin kişi faydalandı. 100. yıla yakışan Cumhuriyet Meydanı. Demişti ki ‘Cumhuriyet Meydanı’nı yap, anlından öpeceğim’ buyur Cumhuriyet Meydanı. 11 mahalleye 21 semt sahası yaptık. Yaptıklarımızı hayal edemezler. Araç sayımızı ikiye katladık. Araçlarımız rehin kalmıştı. Yeni çarşılar yaptık. Biz Keşan’ı temsil etmeyeceğiz. Müzemizi açtık ve gurur vesilesi oldu. Keşanlı gurur duysun diye yaptık bu müzeyi. Yönetmeye, hizmet etmeye gelmiyorlar. Kılıçköy’ü mahalle yapmaya geliyorlar. Vaatler kitapları Cin Ali serisi gibi. Atatürk sevgisi biz de daha çok.”

CHP Keşan Belediye Başkan adayı Op. Dr. Mehmet Özcan‘ın proje kitapçığını gösteren ve “Arkadaşlar elime bakın, reklam yapayım biraz. Bakın yaptıklarımız, yapacaklarımız.. Rakip başkan adayının Cin Ali serisi.. Bunları yapacaklarmış. Bir şey yapmaya gelmiyorlar, yönetmeye gelmiyorlar. Neye geliyorlar? Almaya geliyorlar. Kılıçköy’ü mahalle yapmaya geliyorlar. İki sene sonra o koltuğa oturamayacaklar.” diyen Helvacıoğlu, “Muhtar olsam şu Yukarı Zaferiye’ye, bundan daha fazlasını hazırlarım. Koca Keşan’a bunları yapacaklarmış. Çünkü 15 yılda ‘Ceketimi koysam kazanırım’ modunda Keşan’a hizmet etmemişler. Benim CHP’li, AK Parti’li, İYİ Partili, MHP’li ve diğer partililerim de kanmış.. Niye? Çıkmışlar sahneye Atatürk’ün sesiyle kandırmışlar. Atatürk’ün yaptıklarıyla övünüyoruz biz. Atatürk bizim baş tacımız. Bakın bu dönem Ulu Önder’i karıştırmıyorlar, eskiden Atatürk’le bize vuruyorlardı. Çünkü Atatürk sevgisi onlardan daha fazla bizde..” şeklinde konuştu.

“31 Mart’a hazırız”

Gönül belediyeciliğinde yapılmayan hizmetleri yaptıklarının altını çizen Helvacıoğlu, “Hayırlı teskereler uygulaması hayata geçirdik. Hayır çeşmelerinden öğrencilerimize burs sağladık. Aşevi kurduk. 65 yaş üstü büyüklerimize her gün yemek götürüyoruz. Şimdi aşevini büyüteceklermiş. 25 bin ailemize erzak dağıttık. 50 bin parça kıyafet verdik. 200 engellerimize sandalye verdik. 3 bin 500 kişiye evde bakım hizmeti verdik. Bunları yapamadılar, yapmaya da niyetleri yok. Geldiler, vallahi tüm sistem durur, Keşan’ın fişi çekilmiş olur. Biz Yukarı Zaferiye’ye neler yaptık; Müze Keşan, yol ve kaldırımlar, hayır çeşmesi, semt sahası, temalı parklar, altyapı, metruk yapıları yaptık, ücretsiz WİFİ noktaları oluşturduk. Bu saydıklarımız bitmez, bitmeyecek. İkinci yarıda bunun 3 katını yapacağız. Yukarı Zaferiye’de sıkmadığımız el kalmadı. Tempomuz sürekli çok yüksek. Keşan’a canımız feda. Keşan’ı çok seviyoruz. Yeni dönemde; kapalı giyim pazarı, kapalı otopark, gençlik merkezi, Şehitlik Parkı, ara yollar, okullarımızın bahçesini yapacağız, cami bahçelerimizi yenileyeceğiz, temalı parklar, güneş enerjileri sokak aydınlatmaları, spor alanları, parklara kameralar kuracağız. Başaracağız. Projelerimiz hazır. Yaptıklarımızı göz görüyor, ansiklopedi kalınlığında. 1 Nisan’da nerede kalmıştık diyeceğiz. Biz durmayacağız. Alparslan Türkeş Meydanı, Bankalar Caddesi, Eski Gelibolu Caddesi, Şehitlik Parkı, Eski Belediye Binası alanı, eski itfaiye alanı. Buraları biz yapacağız. Merkez caddelerde modern bir değişim olacak. Alparslan Türkeş Meydanı Keşan’a yakışacak. Trakya’nın incisi olacağız. Yıkılan belediye hizmet binasının olduğu alan; düğün solanları, otopark, yeme içme adaları. 31 Mart’a hazırız. İlk geceden bu iş bitmiştir.” şeklinde konuştu.

Miting, belediye meclis üyesi ve il genel meclis üyesi adaylarının tanıtılmasının ardından sona erdi.

Bu görselin Alt özniteliği boş. Dosya adı: 432768882_984938959657312_1548347804596780037_n-1024x682.jpg

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu