Haberler

Çözüm için adım atılmayan İbrice’de “sorumsuzluk” devam ediyor

Saros Körfezi’ni dünya genelinde dalış turizmi ile öne çıkaran ve su altı özellikleri ile önemli merkezlerden biri kabul edilen İbrice Limanı çıkışındaki araç yoğunluğu, son haftalarda dikkat çeken boyutlara ulaşıyor.
Faklı bölgelerden gelen araçların yol üzerine yaptıkları gelişigüzel parklanmalar, sürücülere de zor anlar yaşatıyor.
Araçların yanı sıra, yol kenarına kurulan çadırlar ve park edilen karavanlar da bu trafiğe eklenince, sorun içinden çıkılmaz bir hal alıyor.

Yaz sezonunda, gerek balıkçılık gerekse dalış sporlarının müdavimlerinin tercihi olan bölgedeki denetimsizlik, şikayetleri de beraberinde getiriyor.

Bölgedeki yoğunluk ve buna bağlı olarak ortaya çıkan kontrolsüzlük nedeniyle yetkilileri göreve davet eden vatandaşlar tepkilerini şu sözlerle ifade ediyor;
?Her hafta aynı manzara ile karşılaşmak durumunda kalıyoruz. Buradaki yetki kimdedir? Neden önlem alınmıyor? Sorumsuzluk devam ediyor. Saygısızlık devam ediyor. Tehlike devam ediyor. Üstelik her hafta durum daha da kötüleşiyor. 10 metre ilerde boş bir alan olmasına rağmen araçlar yola park ediliyor. Bu ihmalin nedeni, bu ısrarın nedeni Saros Körfezi’ne gelmeyelim diye mi??

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu