SON DAKİKA

Corona virüs Türkiye’de

Dünyayı etkisi altına alan corona virüs Türkiye’ye sıçradı.
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Türkiye’de ilk corona virüs vakasının tespit edildiğini belirtirken, söz konusu kişinin bir erkek olduğunu söyledi.

“Virüs, Avrupa’dan geldi”

Gece yarısı 00.30 sıralarında canlı yayında açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, virüsün Avrupa’dan ülkemize giriş yaptığını belirterek, hastanın ismi ve yaşadığı yer ile ilgili bilgiyi hasta mahremiyetini ihlal etmemek için vermedi.
Avrupa temasının ardından ülkemize gelen, yüksek ateş ve öksürük şikayeti ile hastaneye başvuran bir kişiye uygulanan test sonucunn pozitif çıktığını belirten Sağlık Bakanı, hastanın erken tanı seviyesinde olduğunu ve şahsın dış dünyadan izole edildiğini kaydetti.

Hastanın ailesinin de gözetim altına alındığını dile getiren Koca, “Bir veya birkaç vaka salgın olarak görülmemelidir” diyerek, kişisel hijyenin önemine vurgu yaptı.

“Yurt dışından dönenler 14 gün kendilerini izole etmeli”

“Türkiye olarak süreçte büyük başarı gösterdik. Virüsün yayılmaması için gerekli tedbirler alındı.” şeklinde konuşan Koca, “Karantinaya alınmış bir hasta toplumu tehdit etmez, gerekli olmadıkça yurt dışına çıkış yapmayın ve korunma yollarına mutlaka uyalım” dedi.

https://kesanonline.com/iste-corona-virus-hakkinda-bilmeniz-gerekenler/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Konya Web Tasarım Keşan Web Tasarım Sigara Bırakma Merkezi Sağlıklı Zayıflama Yöntemleri Gluten Diyeti Nasıl Yapılır Dijital Pazarlama Teknikleri Dijital Reklam Ajansı Blikkenslager Keşan Gelinlik
Kapalı