Haberler

Çöpten elektrik üretiminde sona gelinen GÜNEKAB’ta, Kovid-19 vaka söylentilerine de açıklık getirildi

GÜNKEB (Güney Edirne Katı Atık Birliği) Başkanı Olcay Soran, çöpten elektrik üretimi hakkında gelinen son durum ve GÜNEKAB’da meydana gelen Covid-19 vakaları ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Elektrik üretimi için sona gelindi

Sözlerine metan gazından elektrik üretiminde, metan gazı depolamak için gerekli olan balonun gelmesiyle artık sona adımların da atılmış olduğunu belirterek şu ifadeleri kullandı: “Metan gazından elektrik üretimi projemiz kapsamında daha önce yapmış olduğumuz açıklamalar kapsamında çalışmalarımızı yürütüyoruz. Tesisimizin fiziki çalışmalarında sona gelmiş bulunmaktayız. Önümüzde ki hafta kabul heyeti gelerek projemizi tamamlamış olacağız. Şimdiden Keşan halkına hayırlı olmasını temenni ediyoruz.”
GÜNEKAB bünyesinde kurulan Katı Atık Bertaraf ve Düzenli Depolama Tesisi?nde bin 200 hanenin elektriğinin üretilmesi planlanıyor.

1 personelin testi pozitif, 4 personel karantinada

Öte yandan GÜNEKAB personelinde koronavirüs rastlandığı iddialarına da cevap veren Soran, “Bunun yanında birliğimizde görülen COVİD-19 vakası ile ilgili yapılan test sonucu 1 personelimizde COVID-19 testi pozitif çıkmış olup tedavisi devam etmektedir. Diğer 4 personelimiz Sağlık Bakanlığı ve İlçe Sağlık Müdürlüğü?müz tarafından 22 EKİM 2020 tarihinden itibaren 14 günlük zorunlu izolasyona tabi tutulmuştur. İzolasyonda bulunan personellerimizin sağlık durumları şu an itibariyle gayet iyidir.” şeklinde konuşarak kendilerine geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu