HaberlerSiyaset

DEVA Partisi İl Başkanı Kerem Arda basın toplantısında açıkladı: Babacan’ın da katılacağı kongre 27 Ekim Salı günü

DEVA Partisi Edirne İl Başkanı Kerem Arda, Merkez İlçe Başkanı Gürkan Kılıçcıgil ve Kurucu üyeler ile birlikte DEVA Partisi Edirne İl Binasında basın toplantısı düzenledi.
İl Başkanı Kerem Arda yaptığı açıklamada, Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın Edirne İl Binasının açılışını gerçekleştirmek ve Edirne 1.Olağan İl Kongresine katılım sağlamak üzere 27 Ekim Salı günü Edirne’ye geleceğini söyledi.

08 Temmuz 2020 tarihi akşamında sürecin başladığını ifade eden İl Başkanı Arda konuşmasında; “O tarihte Sayın Ali Babacan’dan yetki belgemi aldım. Kurucu heyetimizle birlikte o gece Edirne’ye döndük. 09 Temmuz tarihinden itibaren de bu süreç tam anlamıyla bizim için başladı. Bu süreçte yaklaşık olarak 3 ayı geride bıraktık. Dönüp baktığımızda, epeyce zaman epeyce mesafe kat ettik. Öncelikle, neredeyse 15 senedir içinde yaşam olmayan, iyi durumda görünmeyen bu binayı ayağa kaldırdık ve bu binayı hem Edirne siyasetine hem de Edirnelilere kazandırdık. Çünkü Önümüzdeki süreçte de göreceksiniz, bu bina sadece DEVA Partisine ait olmayacak. Bizler sadece buraya vekalet eden ve burada belli aşamalarda bulunacak insanlarız. Binamız çok güzel ve fonksiyonel bir yapıda oldu. Bir iktidar partisinin ihtiyaçlarını karşılayabilecek şekilde planlama yaptık. Lokasyon ve konumuna çok önem verdik. 27 Ekim 2020 Salı Günü Saat: 14.00’te Genel Başkanımız Ali Babacan’ın katılımı ile binamızın açılışı gerçekleşecek.” dedi.

“Edirne, yeni bir siyaset anlayışı ile tanışacak”

Edirne’nin DEVA Partisi sayesinde yeni bir siyaset anlayışıyla tanışacağına dikkati çeken Arda; “Edirne bugünden itibaren DEVA Partisi ile, Çok yeni ve yeni nesil, genç bir siyaset anlayışı ile tanışacak. Bu binada strateji masalarımız kurulacak. Bu binada yaklaşık olarak 6 tane toplantı masamız var. Burada yeter ki cesaret etsinler, Bir ekonomist de, Sanat Tarihi uzmanı da gelip burada seminer verebilir. Bu etkinlikleri bedelsiz bir şekilde bütün Edirnelilerin hizmetine sunmayı düşünüyoruz.” dedi.

İl Kongresi 27 Ekim 2020 Salı günü gerçekleştirilecek

27 Ekim 2020 Salı Günü Saat: 15.00’te Edirne’de Lalezar Restaurant’ta DEVA Partisi Edirne 1. Olağan İl Kongresini DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın katılımıyla gerçekleştireceklerini ifade eden Arda; “Türkiye’de 81 il arasında İl Kongresini gerçekleştirebilen ve en hızlı hazırlanan 10.uncu il olacağız. Çok hızlı bir şekilde örgütlendik. Bundan önceki tecrübelerimizi aktardık. Kurucu heyetimizin heyecanını da buna dahil ettik. Sayın Genel Başkanımız Ali Babacan da 27 Ekim 2020 Salı günü bu binanın açılışını yapacak.” dedi.
DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan‘ın Edirne programı ile ilgili de açıklama yapan Arda; “Genel Başkanımızın Detaylı bir Edirne programı var. İl Başkanlığı binasının açılışı, esnaf ziyareti, mahalle ziyareti ve Selimiye Camii ziyareti gibi detaylı bir programımız var. Bununla ilgili bazı rötuşlar yapılıyor. İlerleyen günlerde detayları kamuoyuyla paylaşacağız.” dedi.

Türkiye’de neredeyse bir ilkin gerçekleşeceğine de dikkat Çeken İl Başkanı Arda; “Partimizin kuruluş aşamasında ve bu süreçte Edirne’de Basınımızın neredeyse tamamı görevini yaparak bize büyük destek verdi. Burada sizlere ayrıca teşekkür ediyoruz. Bunun için 27 Ekim 2020 Salı Günü akşam Saat: 18.30’da Lalezar Restaurant’ta Sayın Genel Başkanımızın katılımı ile bir akşam yemeği planladık. Bu yemeğin basın mensuplarımızla olmasını istedim. İl Teşkilatımız, İlçe Teşkilatımız ve siz değerli basın mensuplarının katlımı ile bir akşam yemeği planladık. Bu arada gerçekleşecek akşam yemeğinin sonunda da basın mensuplarımız Genel Başkanımıza sorular iletebilir ve fikirlerini daha net alabilirsiniz.” dedi.

“Bu yola çıkan herkes tertemiz”

Kedisinin ve arkadaşlarının çıktıkları bu yola herkesin çıkmasının kolay olmadığını da ifade eden İl Başkanı Kerem Arda; “Kendine, geçmişine ve geleceğine çok güvenen insanlar ancak bu yola çıkabilir. Buradan bir kez daha altını çizerek ifade ediyorum bu masanın etrafındaki insanlar ve Salı günü ismi açıklanacak olan İl Yönetim Kurulu’ndaki herkes tertemiz. İçlerinde bir tane devlet ihalesi ile nemalanan yok. İçlerinde bir tane terör örgütüyle çok ufak dahi olsa bir iltiması olan yok. İçlerinde kesinlikle ahlaki bir zaafı olan hiç kimse yok. Özellikle bu konuya büyük hassasiyet gösterdik. Kurucu heyetimizi oluştururken ve yönetimleri yaparken 2 tane kriter koyduk. ‘İyi insan olsun, işinde iyi olsun’ başka bir kriterimiz olmadı.” dedi

Haklı olmanın müthiş bir gücü var”

Herhangi bir siyasi partiden DEVA Partisi’ne katılımın sağlanabileceğini de ifade eden Arda; “Yönetim kurulumuz açıklandığında da göreceksiniz toplumun her kesiminden insanlar var. İsimler açıklanınca hem siz hem de kamuoyu çok etkilenecektir. Çıktığımız yol uzun ve zorluydu. Ben bu görevi kabul etmeden önce 1-1,5 ay gibi bir düşünme sürem oldu. ‘Ben bu görevi layıkıyla yapabilir miyim? Ben buna hazır mıyım? Şu anki kariyer planlamam buna hazır mı?’ diye düşündüm ve en sonunda kabul ettim. Kabul ettikten sonra da müthiş bir huzur buldum. Belki bazı şeyler çok güçlü gözüküyor olabilir. Ben ne zaman ki bu yola çıktım burada şunu gördüm. ‘Haklı olmanın da müthiş bir gücü var’ ve haklıysanız herkes sizi dinliyor ve herkese sesiniz gidiyor. Biz buradan bu binadan fısıldayacağız. Biz yalnızca kendi derdimizi anlatacağız. Önce Edirne’miz için sonra ülkemiz için bunları konuşacağız.” dedi.

Daha sonra DEVA Partisi Edirne Teşkilatının kurucu heyetinde yer alan; Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi 3. Sınıf Öğrencisi olan Enes Bulut, Merkez İlçe Başkanı Eczacı Gürkan Kılıçcıgil, Ekonomist ve Turizmci Egemen Aydın ve Avukat Emrah Tosunoğlu kendini tanıtarak, daha önce siyasi tecrübeleri olmadığı vurgusu yaparak, DEVA Partisi’ni neden tercih ettiklerini anlattı.
Arda, “Görüldüğü üzere, bizim ekibimizin her biri çok kıymetli insanlar ve tüm teşkilatlarımız da böyle olacak. Bütün birikimimizi şehrimiz, bölgemiz ve ülkemiz için kullanmak istiyoruz. Bizim derdimiz kayıkçı kavgası yapmak olmayacak. Biz ciddi politikalar üreterek sorunlarımıza çözüm getireceğiz.” şeklinde konuştu.

Kaynak: Edirne Ajans

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu