Genel

CHP’li kadınlar kahvaltı programında bir araya geldi

CHP (Cumhuriyet Halk Partisi) Keşan Kadın Kolları tarafından dün, “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” nedeniyle, kahvaltı düzenledi.
Kahvaltıya; CHP Keşan İlçe Başkanı Saner Özdilek, milletvekili aday adayları, CHP Kadın Kolları Başkanı Nermin Arhatır ve partili kadınlar katıldı.


Kahvaltının açış konuşması Nermin Arhatır tarafından yapıldı. Türkiye’nin çok büyük bir afet yaşadığını hatırlatan Arhatır, şunları söyledi: “Depremde kaybettiğimiz canlarımıza Allah’tan rahmet; geride kalanlara ve tüm halkımıza geçmiş olsun diyorum. Deprem gerçeğini bilip, buna uygun denetimli binalar yapılması gerektiğini, bunun bir kader olmadığını dile getirmek istiyoruz.

Bugün 8 Mart. Emekçi, direnen kadınlarımızı, çocuk gelinlerimizi, okutulmayan kız çocuklarımızı ve daha nicelerini bir kez daha anıyoruz. Kıymetli yol arkadaşlarım sizlerin de bildiği gibi, siyaset; toplum kurallarını belirler. Dolayısıyla biz kadınlar siyasetle ne kadar ilgilenirsek, bu kuralların belirlenmesinde o kadar çok söz sahibi oluruz. Yani sağlık sisteminden nasıl yararlanacağımız, çocuklarımızın nasıl bir eğitim sisteminde yetişecekleri, ekonominin nasıl yönetileceği ve yasalar gibi tüm toplumsal kurallar siyaset eliyle düzenleniyor.

Bizler de kadınlar olarak bu konuda duyarlı olmalıyız. Tüm bu duygu ve düşünceler bizi içinden geçtiğimiz bu önemli süreçte daha da fazla birlik beraberlik içinde ve kararlılıkla mücadeleye yönlendirmeli. Çünkü unutmayın; Kadınlar birlik olsa dünyayı yerinden oynatır. Kadın ailedir, kadın üretendir, kadın gelecektir. Dünya kadınlar gününüz kutlu olsun.”


Nermin Arhatır’ın konuşmasının ardından kahvaltıya geçildi. Kahvaltının ardından program sona erdi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu