GündemHaberler

CHP’li belediyeler belirledikleri asgari ücret rakamlarını peş peşe açıkladı

2021 yılı için geçerli olacak asgari ücret 2 bin 825 lira 90 kuruş olarak belirlendi.
Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nun bugün gerçekleştirilen son toplantısı ve ardından Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk‘un açıklamasını takiben CHP’li Belediye Başkanları da sosyal medyadan yaptıkları paylaşımlarda kendi belediyelerinde geçerli olacak asgari ücreti açıkladı.
Toplantının hemen ardından Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, Edirne Belediyesi olarak çalışanlarına asgari ücreti 3.200 TL olarak ödeyeceklerini bildirdi.

Gürkan attığı twette şu ifadelere yer verdi; “Edirne Belediyesi olarak 1 Ocak 2021’den itibaren işçi kardeşlerimize asgari (en düşük) ücret 3.200 TL+ 2 bayram ikramiyesi+1 Mayıs ikramiyesi+2 tane 10’ar günlük ikramiye ve fazla mesai ücreti vereceğiz.”

İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da, Gürkan‘la aynı dakikalarda iştirak şirketleri ve bağlı kuruluşlarında çalışan personeller için asgari ücretin net 3 bin 100 TL olacağı duyurdu.

İmamoğlu da twetter hesabından yaptığı paylaşımda şunları kaydetti;
“1 Ocak 2021 tarihinden itibaren İBB, iştirak şirketleri ve bağlı kuruluşlarında çalışan personeller için asgari ücret net 3100 TL olacaktır. Halkımıza ve çalışanlarımıza duyururuz.”
Twitter’da CHP’li belediye başkanlarının açıklamalarını birbirini takip etti:

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu