CANLI YAYIN

Beyendik Belediye Başkanı Örnek: “Halkımızın elinden alınan toplu taşıma sistemini iade ediyoruz”

Beyendik Belediyesi’ne kazandırılan 4 adet toplu taşıma aracı, bugün saat 14:00’te Beyendik’te düzenlenen törenin ardından hizmete girdi.
CHP Edirne Milletvekili Doç Dr. Okan Gaytancıoğlu, CHP Keşan İlçe Başkanı Recep Pekcan ve CHP’li Belediye Meclis üyeleri ile birlikte Beyendik halkının katıldığı törende konuşan Beyendik Belediye Başkanı Muhammet Örnek, şunları söyledi:

“Bugün halkım adına çok mutlu ve heyecanlı duygular içindeyim. 1969 yılında kurulan bir belediye olarak o yıldan bu yana değişik konularda hizmet vermekteyiz. Bu hizmetlerden biri de toplu taşıma hizmeti.
Toplu taşıma hizmetleri belediyemiz adına önemli bir gelir kaynağı. Fakat biz bu gelir kaynağından uzun yıllardır mahrumuz. Halkımıza da toplu taşıma anlamında hizmet verememekteyiz. Bunu aşmak için meclis üyelerimizle bir istişare yaptık. Bu görüşmeler sonucunda vardığımız fikir birliğini İlçe Başkanımız Sayın Recep Pekcan’a, ardından Sayın Vekilimiz Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu’na ilettik. Onlar da Beyendik halkının bu taleplerine duyarsız kalmadılar ve hemen bir çalışma başlattık.


Bu kapsamda İstanbul ve İzmir Büyükşehir Belediyelerimize taleplerimizi ilettik. Her iki belediyemiz de toplu taşımada kullanılmak üzere bize araçlarını hibe olarak verdiler. Biz de ekonomik koşullarımızı zorlayarak aldığımız araçlarla toplam 4 aracımızı Beyendik Belediyemize, halkımıza kazandırdık. Allah kazasız belasız günler nasip etsin. Beyendik halkımıza hayırlı olsun.”

Keşan Belediye Meclis Üyesi Alaattin Öztürk‘ün süreçte önemli bir destek sağladığını belirterek teşekkür eden Örnek, “Bu süreçte desteklerini esirgemeyen herkese çok teşekkür ediyoruz. Derdimiz kar etmek değil, derdimiz halkımıza hizmet etmek. Halkımızın elinden alınan bu toplu taşıma ulaşım sistemini tekrar halkımıza iade etmek istiyoruz.” şeklinde konuştu.
Daha sonra söz alan Pekcan, seçimlerin ardından geçen sürede verilen sözlerin yerine getirildiğini, bu dayanışmanın Cumhuriyet Halk Partisi belediyeciliğinin bir örneği olduğunu belirterek, “Seçimler geçeli iki sene oldu; bu kadar kısa süre içinde 4 otobüs geldi, su işi halloldu ve doğalgazın meşalesi de yakıldı. Diğerlerinin de zamanı gelecek. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Beyendik’e hayırlı olsun.” dedi.


Son olarak Gaytancıoğlu söz aldı ve “Burada siyasi şov yapmıyoruz. Halkımıza hizmet vermek için yola çıkıldı. Muhammet başkanımızın verdiği sözleri yerine getirebilmek için ne kadar uykusuz geceler geçirdiğini, stresli günler yaşadığını biliyorum. İstanbul ve İzmir Büyükşehir belediyelerimizin envanterinde var olan, bir havuzda toplanan hizmet araçları ihtiyacı olan ilçe belediyelerimize veriliyor. Muhammet Başkanın en önem verdiği konu su idi. Su için de olanakları zorlayarak İller Bankası’ndan kredi aldı. Bugün yarın temiz su da Beyendik halkının hizmetine sunulacak. Doğalgazın da ateşi yandı. Sosyal demokrat belediyecilik dayanışma ile siyaset gütmeden halka hizmet için yapılırsa bir şeye benzer. CHP’li belediyeler halka hesap vermesini çok iyi bilirler, şeffaf olurlar. Biz de bunu yapıyoruz. Burada siyaset yok halka hizmet var.” şeklinde konuştu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu