BölgeGenelKeşanSiyaset

CHP’de kongre sona erdi! İlçe Başkanı Anıl Çakır: “Kaybetme lüksümüz yok”

CHP Keşan İlçe Başkanlığı kongresi, bugün Keşan Belediyesi Çok Amaçlı Pazaryeri Kompleksi’ndeki Selim Sesler Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Saat 10.00 sıralarında başlayan kongreye; CHP Edirne Milletvekilleri Ediz Ün ve A. Baran Yazgan, CHP Edirne İl Başkanı Samet Kahraman, Edirne İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Geçmiş, geçmiş dönem CHP Edirne milletvekilleri, ilçe ve belde parti başkanları, ilçe belediye ve belde başkanları, CHP Edirne İl Genel Meclisi üyeleri, CHP’li Keşan Belediyesi meclis üyeleri, parti delegeleri ve üyeleri katıldı.

Divan Başkanlığı’na Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu, katip üyeliklere de Erdoğan Gümülcineli ile Abdülbaki Topal‘ın seçildiği kongreye, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam edildi. Genel kurulda, çalışma raporunu CHP Keşan İlçe Başkanı Saner Özdilek okudu.

Parti içindeki kırgınlıkların geride bırakılması gerektiğinin altını çizen Özdilek, daha sonra yönetim kurulunda yer alanları sahneye davet ederek emeklerinden dolayı teşekkür etti.

Saner Özdilek’in ardından sırasıyla İl Başkanı Kahraman, mevcut ve geçmiş dönem milletvekilleri ile bazı partililer söz alarak açıklamalarda bulundu.

Seçilen yeni yönetime küslükleri bir kenara bırakılarak hep beraber destek olunması  mesajı veren konuşmacılar, kazanılan belediyeleri  koruyup, AK  Parti’ye kaptırılan belediye başkanlıklarını tekrardan kazanılması gerektiğinin vurgusu yapıldı.

Son olarak kürsüye gelen CHP Keşan İlçe Başkanı Adayı Anıl Çakır konuştu.

Yerel Seçimlerin 7 ay sonra yapılacağını hatırlatan Çakır, “Ya bu seçimi kazanacağız ya da bugünkünden daha da kötüye gideceğiz. Artık sızlanma ya da şikâyet etme zamanı değil. Zaman, yeniden ayağa kalkma ve vakit kaybetmeden yola çıkma zamanıdır. Keşan Belediyesini alamazsak, Lalapaşa’yı, Havsa’yı alamazsak; Edirne’yi, Uzunköprü’yü, Süloğlu’nu, Meriç’i, Enez’i kaybedersek hiç iktidar hayalleri de kurmayalım.” dedi.

Durumun ciddiyetine değinen Anıl Çakır, şunları kaydetti: “Artık kaybetme lüksümüz yok. Ya kişisel çekişmeleri bir kenara bırakacağız, topyekün mücadele edip hakkımız olanı alacağız ya da biz birbirimizle kavga ederken hakkımız olanı alamadığımız gibi elimizdekileri de kaybedeceğiz. Ben ikinci yolu kabul etmiyorum. Ben bu durumdan son derece rahatsızım. Ve bu duruma isyan ettiğim için bugün aday olarak karşınızda bulunuyorum.”

CHP Keşan İlçe Başkan Adayı Anıl Çakır, konuşmasının ardından yönetim listesinde yer alanları tek tek kürsüye davet ederek, partililere tanıttı.

Kongrede daha sonra Anıl Çakır başkanlığındaki tek liste ile gidilen seçime geçildi.

Anıl Çakır başkanlığındaki yeni yönetim kurulu şu isimlerden oluştu:
Hamit Binbay, Hesna Ezgi Özgül Çepil, Barbaros Erim, Onur Gezer, Emre Gülcü, Merve Küçük, Hatice Öcal, Muzaffer Özcan, Çiğdem Çeliktuğ Öztürk, Bülent Saylam, Esen Şentürk, Sayım Tayyar Tavşanoğlu, Erdem Tunca ve Baturay Ulu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu