Siyaset

CHP Edirne’de 2 ilçe ve 5 belde adayını açıkladı

31 Mart yerel seçimleri yaklaşırken Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)’nde belediye başkanı aday isimleri de açıklanmaya başladı.
CHP’de 14 Aralık 2023 Perşembe günü yapılan Parti Meclisi toplantısında iller masaya yatırıldı ve 4’ü büyükşehir belediye başkan adayı olmak üzere, 226 seçim çevresinde adaylar belirlendi.

Buna göre; İstanbul’da Ekrem İmamoğlu, Ankara’da Mansur Yavaş, Bursa’da Mustafa Bozbey, Bolu’da Tanju Özcan, Balıkesir’de Ahmet Akın aday gösterildi.

CHP’de; 58 kişi büyükşehir belediye başkanlığı, 2 bin 714 kişi de belediye başkan adaylığı için müracaatta bulunurken, ilçe ve beldeler dahil toplam müracaatın 15 bini aştığı açıklanmıştı.

Edirne’de de 2 ilçe ve 5 belde belediye başkan adayı açıklandı.
Süloğlu’nda Mehmet Ormankıran, Lalapaşa’da Zafer Sezgi Geldi, Kırcasalih beldesinde Hüseyin Tütüncü, Keşan Beğendik’te Muhammet Örnek, Yenimuhacir’de Tamer Kıral, Meriç Küplü’de Gökmen Altay, İpsala Esetçe’de İbrahim Örs aday olarak gösterildi.

8 aday adayının olduğu Edirne merkezde, 6 aday adayının olduğu Keşan’da, 4 aday adayının olduğu Uzunköprü’de, 4 aday adayının olduğu Enez’de, 3 aday adayının olduğu İpsala’da, 3 aday adayının olduğu Meriç’te ve 3 aday adayının olduğu Havsa’da ise heyecanlı bekleyiş sürerken, bu bölgelerde de belediye başkan adaylarının önümüzdeki günlerde açıklanması bekleniyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu