Haberler

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum; “Artık şehirde hiçbir şekilde at arabacılığı yapılmayacak”

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Keşan’da incelemeler de bulundu Cumhuriyet meydanında hazırlanan kısa fotoğraf sergisini gezen bakan kurum daha sonra kunduracılar çarşısında incelemelerde bulundu. Bakan kuruma çarşının en eski esnafları tarafından kendisine yağlı boya tablosu hediye edildi.


Çevre ve Şehircilik bakanı Murat Kurum daha sonra Keşan pazaryerinde kendisini bekleyen triportörcülere hitap etti. “Keşan’da roman kardeşlerimizin at arabalarıyla hem ticaret yapmak hem taşımacılık yapmak üzere at arabalarımızı kullanıyorlardı. Roman kardeşlerimizin daha iyi hizmet verebilmesi için, buradaki hayvanlarımızın, atlarımızın artık daha uygun şartlar da hem hayvanlarımızı koruyacak hem çevremize doğamıza zarar vermeyecek şartlar da bu projemizi gerçekleştirelim istedi ve bu kapsam da 104 tane triportör roman kardeşlerimize hediye edelim istedik ve bu çerçeve de inşallah bu projeyi gerçekleştirmiş olduk.
40 tane triportörü daha belediyemiz aracılığı ile hediye edeceğiz.


Hem şehrimize hem doğamıza hem de hayvanlarımıza zarar vermeyecek şekilde bu sektörü yenileyeceğiz dediler. Bizde taleplerini başımızın üstünde görüyoruz, 40 tane kardeşimize daha yine aynı şekilde belediyemiz üzerinden destek oluyor ve araçlarını inşallah temin ediyoruz. Biz yine at arabalarından çıkan atlarımızı da yine çiftçilerimizin kullanabilmesi amacıyla orada çiftçilerimize bedelsiz olarak temin edeceğiz. artık Keşan sokaklarında taşımacılık işlerini atlarla değil triportörlerle yapacağız. Hiçbir şekilde at arabası görmeyeceğiz. Atları da çiftçilerimize bedelsiz olarak vereceğiz. Sizler de istediğiniz zaman atları gidip görebileceksiniz. Bizler Keşan’a farklı ve güzel hizmetler yapmaya devam edeceğiz.” 


Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum belediye binasında gerçekleşen toplantının ardından ilçeden ayrıldı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu