Haberler

İpsala’da “Kovid-19 WhatsApp ihbar hattı” oluşturuldu

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) risk haritasında “çok yüksek risk” kategorisinde bulunan Edirne’nin İpsala ilçesinde tedbirlere uymayanların bildirilmesi amacıyla “WhatsApp ihbar hattı” kuruldu. 

İpsala Kaymakamlığından yapılan açıklamada, salgınla mücadelenin titizlikle devam ettiği belirtildi.

Tedbirler konusunda vatandaşların sıklıkla bilgilendirildiği ve denetimlerin devam ettiği aktarılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Kıymetli  İpsalalı hemşehrilerimiz koronavirüsle mücadelede dinamik denetim faaliyetleri kapsamında Sağlık Bakanlığımızın ‘Hayat Eve Sığar’ (HES) programı üzerinden ihbar hattının ayrıca genel olarak 112  ve Kaymakamlık ihbar hattının kullanılması, kurumlarımızın ve halkımızın gösterdiği fedakar mücadelede salgın kurallarına uymayanların ihbar edilmesi, normalleşmede büyük önem taşımaktadır. Kolluk personelimizden kurduğumuz sivil denetim ekiplerinin tespitleri ve sizlerin ihbarları ile salgınla mücadelemiz daha etkin hale gelecektir. Duyarlılığınız için teşekkür ederiz. Karşılaştığınız kural ihlallerini bildirerek virüsün kontrol altına alınmasına yardımcı olun.”

Açıklamada, “İpsala Kaymakamlığı WhatsApp ihbar hattı ‘05456161019’, ihbar ve şikayette bulunmak için ihbar hattına bildirmeniz 112 Acil Çağrı Merkezi’ni aramanız veya HES uygulamasını kullanmanız yeterlidir.” ifadeleri kullanıldı. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Konya Web Tasarım Keşan Web Tasarım Sigara Bırakma Merkezi Sağlıklı Zayıflama Yöntemleri Gluten Diyeti Nasıl Yapılır Dijital Pazarlama Teknikleri Dijital Reklam Ajansı Blikkenslager Keşan Gelinlik
Kapalı