Haberler

Pekcan, Bakan Kurum’un Keşan ziyareti üzerinden yerel ve genel iktidarı eleştirdi

CHP Keşan İlçe Başkanı Recep Pekcan, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un Keşan ziyaretinde oluşan tabloyu değerlendirdi. Alınan tedbir kararlarına uyulmadığını belirten Pekcan, “Kural tanımaz kongrelerinizden sonra, bu yaptığınız miting ve toplantılarla salgını artıracaksınız, kurallara uymayacaksınız. Ülkemiz yönetilebiliyor mu?” dedi.

“Ceza yazacaksınız, ama siz uymayacaksınız!”

Bakan Kurum’un dün akşamki Keşan ziyaretini değerlendiren Recep Pekcan kameralara yansıyan görüntülerle ilgili olarak, salgın kurallarına, sağlığa, bilime aykırı bir gün yaşandığını belirterek şu ifadeleri kullandı. “Lokantacıyı, kafeciyi, kahvehaneyi, alkollü mekanları kısaca esnafı kapatacaksınız; ama siz kurallara uymayacaksınız. Pazaryerinde virüs bulaşıyor diye kapatacak, siz kurallara uymayıp, halkı da toplayarak burada tören yapacaksınız. Gönüllü karantina uygulayıp, ‘işyerlerinizi açmayın’ deyip siz uymayacaksınız. Salgının faturasını ev hanımlarına kesip; siz uymayacaksınız. Sokakta maskesini aralayana, 3 kişi toplanana, ya da fazla yolcu aldı diye minibüsçüye cezayı keseceksiniz, ama siz kurallara uymayacaksınız. Saat 21.00?den sonra sokağa çıkmak yasak diyeceksiniz; çıkana ceza yazacaksınız, ama siz uymayacaksınız. Meclis üyelerinden bile test isteyeceksiniz, sonra da kuralara uymayıp testi olmayan, HES kodu sorgulanmayan insanlarla beraber, maske mesafe kurallarına uymayarak toplanacaksınız.
Halkımız ekonomik olarak berbat haldeyken, devletten beklediği yardımı göremezken, nasıl !yardım ederiz’ diye konuşacağınıza; meydan projesi konuşacaksınız, ya da köy garajından, oradaki kiracılara yaptığınız gibi, eski belediye binasındaki esnafı çıkarıp, yap-işlet-devret konuşacaksınız.

“FSRU’dan bahsedilmedi”

Meydan projesini konuşurken, Sayın Bakan ‘ağaç kesmeyin’ diyor, Bakanın konusu Sazlıdere’deki FSRU Limanı olmasına rağmen, kesilen binlerce ağaçtan, doğa katliamından bahsetmeyerek samimiyetine inanmanızı bekleyeceksiniz.

“Ülkemiz yönetilebiliyor mu?”

Son katıldığım İlçe Hıfzıssıhha Kurulu toplantısında, gördüğüm gibi mülki amirimiz, kolluk kuvvetlerimiz, devlet görevlilerimiz, ellerinden gelenin fazlasını yaparak, gecelerini gündüzlerine katarak çalışıyorlar, siz kural tanımaz kongrelerinizden sonra, bu yaptığınız miting ve toplantılarla salgını artıracaksınız, kurallara uymayacaksınız.

Görüldüğü ve izlendiği gibi sevgili halkımız, siz ne düşünüyorsunuz? Ülkemiz yönetilebiliyor mu? Son sözüm Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk?ün manevi huzurunda, kanun ve kuralların herkese eşit uygulandığı, bir kişinin bile yatağa aç gitmediği; hak, hukuk ve adaletin hüküm sürdüğü güne kadar, her şeyimizle çalışmaya devam edeceğiz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu