Haberler

Çarşı merkezinde yoğunlaşan trafik, sürücülere zor anlar yaşatıyor!

Keşan’ın en işlek caddelerinde yaşanan trafik sıkışıklığı, vatandaşın mağdur olmasına sebep oluyor. Şehrin bir noktasından bir noktasına kadar uzanan araç konvoyuna takılarak beklemekten yorulan vatandaşlar, acil çözüm bekliyor.


Keşan’da özellikle Hastane Caddesi ile Şehitlik Caddesi arasında yaşanan trafik karmaşası, şehir içi trafiğini olumsuz etkiliyor. Neredeyse eski Devlet Hastanesi Binası önlerinden başlayan uzun kuyruk, Önder ve İsmet İnönü Caddelerini de geçerek, Cumhuriyet Meydanı’ndaki kavşağa kadar uzanıyor.


Hemen hemen her gün şehir içinde oluşan bu manzara bugün tekrar yaşandı. Yarın (20 Haziran 2020 Cumartesi) LGS sırasında uygulanacak olan sokağa çıkma kısıtlaması sebebiyle halk pazarın bugünden kurulması, Cumartesi gününü Cuma gününe taşıdı. Durum böyle olunca hafta içi açık olan iş yerleri ile birlikte pazar alıverişi telaşı da birbirine karıştı.


Tüm bunların bir araya gelmesi ile Keşan içinde büyük bir araç trafiği oluştu, motor sesi ve egzoz kokusunun sardığı bol trafikli caddelerde bazı ambulanslar yoğun trafiğe takıldı. Siren çalarak araçların yol vermesini bir süre bekleyen ambulanslar, sürücülerin kaldırımlara çıkarak yol vermeleriyle ancak kurtulabildi.

Yaşanan bu trafiğe ise vatandaş tepki gösterdi. Araçlarının içinde gidecekleri yere varmak için uzun süre geçiren halk, şehirdeki düzenlemelerin hatalı olduğunu söyledi. Özellikle Önder Caddesi yönünde, Hastane Caddesi tarafından gelen yol ile Şehitlik Caddesi’nden aynı istikamette gelen yolun yoğunluğu artırdığını belirten vatandaşlar, bir an önce çözüm istedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu