Haberler

LGS öncesi öğrencilere sınav hazırlıklarını sorduk

20 Haziran Cumartesi günü yapılcak LGS öncesinde öğrenciler, korona virüs gölgesi altında yapılacak sınavları değerlendirdi. Yeteri kadar hazırlanamadıklarını belirten öğrenciler, derslerin bir şekilde eksik kaldığını kaydetti.

Dünyada hızla yayılıp ardından Türkiye’yi de etkisi altına alan korona virüs sebebiyle, eğitim-öğretim hayatına ilk önce ara verilmiş; ardından da uzaktan eğitime geçilmişti. Sanal ortamda derslere girip, sınıf atmosferini telekonferans oturumları ile yakalamaya çalışan öğrenciler; bu şartlarda sınavlara hazırlandılar. Ve beklenen gün geldi çattı.

Hafta sonu yapılacak LGS öncesinde, mikrofonlarımızı bu kez sınava girecek öğrencilere uzattık. Uzaktan eğitimle geçen dönemi değerlendiren öğrenciler; derslerden verim alıp alamadıklarını anlattı. En çok da dijital mecraların dersliklerin yerini tutmadığını dile getiren öğrenciler, öğretmenlerle birebir kurdukları ilişkilerin ve sordukları soruların olmamasından kaynaklı olarak bu sene eğitimin biraz eksik kaldığını belirti.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu