GenelGündemKeşanTARİHTürkiye

Çanakkale Zaferi’nin 109’uncu yıldönümünde şehitlerimiz saygı ve dualarla anıldı

Çanakkale Deniz Zaferi’nin 109’uncu yıl dönümünde Keşan’da da, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü tören ve programları gerçekleştirildi.

İlk tören Asri Mezarlık’taki Şehitlik’te saat 10.00’da başladı.
Törene; Keşan Kaymakamı Cemalettin Yılmaz, Keşan 4. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Erhan Akgül, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Keşan Şehit ve Gazi Aileleri Derneği Başkanı Ferhat Dönmez, sivil toplum kuruluşları ve siyasi partilerin temsilcileri, gaziler, askeri erkan ve şehit yakınları katıldı.

Şehitlik Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başlayan programda, saygı duruşu ve saygı atışı yapılarak, İstiklal Marşı okundu.

Programda daha sonra Topçu Üsteğmen Osman Alper Ural tarafından, günün anlam ve önemini belirten konuşma yapıldı.

Konuşmadan sonra Kaymakam Cemalettin Yılmaz tarafından şehitlik defteri imzalandı ve akabinde Keşan İlçe Müftüsü Uğur Emiroğlu dua okudu.

Buradaki program şehitliklere karanfil bırakılması ile sona erdi.

Tören, Keşan Belediyesi Selim Sesler Tiyatro ve Konferans Salonu’nda devam etti

Şehitlik Anıtı’ndaki törenin ardından Keşan Belediyesi Selim Sesler Tiyatro ve Konferans Salonu’na geçen protokol üyeleri ve vatandaşlar, burada Keşan Lisesi öğretmen ve öğrencilerinin hazırladığı programı izledi.
Saat 11.00’de saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda, günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Tarih Öğretmeni Hülya Seyyar yaptı.

Konuşmanın ardından, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü nedeniyle düzenlenen; resim, kompozisyon ve şiir yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.
Buradaki tören, “Yolun Sonu Gelibolu” adlı oratoryonun sahnelenmesiyle sona erdi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu