GündemKeşan

Çalışmalar uzun sürdü, vatandaş mahalle çeşmelerine koştu

Keşanlılar yaşanan uzun süreli su kesintisinin ardından sokak aralarındaki mahalle çeşmelerine koştu. Susuz kalan halk yaşanılan duruma isyan etti.

Geçtiğimiz gün, Kadıköy Barajı İçme Suyu Arıtma Tesisi ve Terfi İstasyonu’nunda planlı bakım ve onarım çalışmaları yapılacağı ve bu sebeple dün 12.00 ve 22.00 saatleri arasında su kesintileri yaşanacağı Keşan Belediyesi tarafından belirtilmişti. Aynı gün şehir genelinde su kesintisi yaşanırken, gece saatlerine gelinmesine rağmen şehre su gelmedi.
Aradan geçen sürenin ardından belediye tarafından konuyla ilgili yeni bir paylaşım daha yapıldı. Yaşanan bir sıkıntı sebebiyle çalışmaların devam ettiğini ve 30 kişilik bir ekibin görevde olduğunun belirtildiği paylaşıma, tepkiler yağdı.Keşanlılar geceyi de susuz geçirirken bugün saat 06.00 sıralarında yeni bir haber daha geldi. Arıtma tesisi giriş borusundaki arızanın giderildiği ve suyun Keşan’a salındığı bilgisinin paylaşıldığı gönderinin adından şehrin bazı noktalarına tazyiksiz su ulaşsa da büyük bir kısmına su gelmedi. Hal böyle olunca sabah saatlerinde halk mahalle çeşmelerinde soluğu aldı.

Su yeniden şebeke borularına verilse de şehrin yüksek yerlerine su gelmedi. Kayalı Mahallesi’nde halk çeşemelere akın etti.
Ellerinde pet şişe, bidon ve leğenlerle çeşme başına su almaya gelen vatandaşlar, evlerinde saatlerdir hiç su olmadığını söyledi. 24 saate yakın evlerinde suyun akmamasından şikayet eden halk, bir an önce suyun kendilerine ulaştırılmasını isterken; bir taraftan da hırsızların çaldığı kurnaların kullanılmamasından dert yandı.İlgili Makaleler

Başa dön tuşu