Haberler

Bu kavşakta kaza olmaması şaşırtıcı!

Açılmasının üzerinden geçen 2 günde iki kazaya sahne olan Muhtar Ali Çevikel Caddesi, yetkililerin ilgisini bekliyor. Çevrede yaşayan vatandaşlar ve yolu kullanan sürücüler bölgeye önlemler istiyor.

Geçtiğimiz günlerde refüj ve kaldırım çalışmaları tamamlanıp trafiğe açılan beton yollu Muhtar Ali Çevikel Caddesi, bağlantı kavşağı sebebiyle vatandaşları tedirgin ediyor.
Özellikle İstiklal Caddesi’ne giriş ve çıkış olarak yapılan bağlantılarda hiçbir işaretçi ve ikazın olmaması ve bunun yanında Muhtar Ali Çevikel Caddesi’nden İstiklal Caddesi’ne çıkışındaki dar yol görüş alanı adeta kazaya davet çıkarıyor. Aslında yolun trafiğe açılmasının üzerinden henüz iki gün geçmesine rağmen bölgede iki maddi hasarlı kaza meydana geldi bile.


Vatandaş tedbir alınmasını istiyor..

Yapılan şikayetler üzerine bölgeye giderek görüşlerini aldığımız vatandaşlar güzel bir çalışmanın olduğunu ancak bu şekliyle oldukça eksik kaldığını belirterek şu ifadeleri kullandı:

* “Işıklandırma olmadığı zaman burada kazalar olur hep, ilk açıldığı gün de oldu zaten. Yukarıdan araçlar hızlı geliyor, aşağıdan da kaptırıp geliyor.”

* ” Tabela veya işaretçi mutlaka konulması gerekli çünkü; bir çok kişinin Muhtar Ali Çevikel Caddesi’ne giriş ve çıkışların aynı yol üzerinden çift yol üzerinden verildiğini bilmesi gerekir.”

* “Cadde yeni açıldı ama trafik ışıkları burada mutlaka olmak zorunda; çünkü kontrolsüz geçişler oluyor. Araçlar çıkıyor, diğer yandan da giriyor. Kazaya çok müsait bir yer kavşak olarak da.. İstiklal Caddesi iniş çıkış 2 yön, Muhtar Ali Çevikel giriş çıkış iki yön ve Muammer Aksoy Caddesi gidiş geliş iki yön. Can güvenliği için trafik ışığı, kasis, tabela hepsi olmak zorunda.


Çalışmalar başladı…

Öte yandan Muhtar Ali Çevikel Caddesi ve Muammer Aksoy Caddesi üzerideki giriş ve çıkışlar üzerinde kasis ve trafik levhalarının konulması yönünde çalışmalar başladı.
Yol kenarlarına trafik polisleri ve zabıta ekiplerinin ortak çalışması ile kasis ve yol işaretçilerinin yerleştirileceği yerler çekilen çizgiler ile belirlendi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu