Genel

Bocuk Gecesi hazırlıkları bağlantı yolu çalışmaları ile devam ediyor

Her yıl Çamlıca’da yapılan ve geleneksel hale gelen ve Bocuk Gecesi’nin hazırlıkları sürüyor. Göz önünde olan ve ziyaretçilerinin merakla beklediği etkinlik için bir taraftan da altyapı çalışmaları da davam ediyor.

Hazırlıklar kapsamına, Çamlıca Köyü’nü Keşan-Gelibolu kara yoluna direkt bağlanan alternatif yolun onarımı yapıldı. Edirne Valiliği’nin talimatıyla gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında, Çamlıca ile Mahmutköy Kavşağı arasındaki yol, mıcır ve Korudağ malzemesi atılarak düzenlendi.

Binlerce kişinin katıldığı Bocuk Gecesi’nde, Bahçeköy-Çamlıca arasındaki yolda yaşanan trafik sıkışıklığı nedeniyle, Çamlıca’ya gitmek isteyen birçok kişi diğer alternatif yolu kullanıyordu. Kış mevsimi nedeniyle çamurlaşan yol, adeta sürücülerin kabusu haline geliyor ve bazı araçların batmasına neden oluyordu.

Bocuk Gecesi yaşanan trafik yoğunluğu nedeniyle; köye girişlerin Bahçeköy üzerinden, çıkışların da Mahmutköy Kavşağı yönündeki alternatif yol üzerinden yapılması ve böylelikle trafik sıkışıklığın önüne geçilmesi planlanıyor.

Çamlıca köyü Muhtarı Arif Büyükyatıkçı, desteklerinden ötürü Edirne Valisi Ekrem Canalp’e ve çalışmalarda emeği geçenlere teşekkür etti.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu