EğitimGündem

“Bir örneğini de Keşan’da yaşadık” dedi ve MEB’e çağrıda bulundu: “İşinizi yapın!”

Cumhuriyet Halk Partisi Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu TBMM’de yaptığı konuşmada milli eğitimin hiçbir sorununu çözemeyen AKP’nin yandaş sendikaya üye kaydetmek için her türlü yolu denediğini belirtti.

Sokağa çıkma yasaklarının olduğu dönemde Keşan’da yandaş sendikaya çok sayıda üye kaydı yapıldığını ifade eden Doç. Dr. Gaytancıoğlu konuşmasında şunları söyledi:

“Türkiye, çok Millî Eğitim Bakanı gördü ama hiçbiri AKP’nin bakanları gibi yandaş, sözde sendikanın sekretaryası olmadı. Sorunlara çözüm getiremeyen AKP bakanları, milletvekilleri yandaşa her yerde rant mantığıyla hep beraber yandaş sendikanın kayıt memuru, tehdit unsuru ve sekreteri olarak çalışıyor. Bunun bir örneğini de Keşan ilçemizde yaşadık. Sokağa çıkma yasaklarının olduğu dönemde yandaş sendikaya 40 üye yazılmış. Üye olanların bundan haberi var mı bilmiyoruz ama şunu biliyoruz: Kimisi baskıyla, kimisi usulsüzce yapılan bu yazımların hukuken de ahlaken de geçerliliği yoktur.

Bir düşün artık insanların yakasından, düşün ki insanlarımız rahat nefes alsın. Size ne kimin hangi sendikaya üye olacağından. Bu millet sizden bakanlık yapmanızı, devlet bürokratlığı yapmanızı bekliyor. Yapabiliyorsanız işinizi yapın; bırakın, başka işleri başkaları yapsın.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu