GündemSağlık

Düşüşe geçen vaka oranları Edirne’yi “sarı”ya taşıdı

Keşan Belediye Başkan Yardımcısı Tahir Özçınar, Edirne’nin alınan tedbirler sonrası Koronavirüs risk haritasında sarı rengi görmesi nedeniyle tüm Keşan’lılara teşekkür etti ve şunları söyledi:
“Kurallara uyan herkese çok teşekkürler. Sarı rengi gördük, beraber başarıyoruz, tedbiri de elden bırakmıyoruz.”

Başkan Yardımcısı Özçınar, geçen hafta Türkiye genelinde 100.000 nüfusa düşen vaka oranının bu hafta 62,54 olduğu Edirne’de bu hafta vaka oranının 29,43’e gerilediğini bildirdi.

Sağlık Bakanlığı’nın haftalık Koronavirüs haritasında Edirne’nin sarı yani orta riskli bölgede yer almasının Keşan Belediyesi’nin, ilgili tüm kurumların büyük çabası ve vatandaşların özenle kurallara uyması neticesinde gerçekleştiğini belirten Özçınar, vatandaşlara şu çağrıda bulundu: “Lütfen kırmızıya dönmeyelim. Alacağımız tedbirler, uygulayacağımız çalışmalar ile Edirne’ye mavi rengin de çok yakışacağını biliyoruz.” dedi.

Tedbirlerin bir an bile elden bırakılmaması gerektiğinin altını çizen Tahir Özçınar, “Koronavirüs risk haritasında her hafta daha iyi sonuçlar alacağımızı biliyoruz. Tedbiri elden bırakmıyoruz. Başarılı çalışmaları nedeniyle, İlçe Hıfzıssıhha Kurulumuza, fedakar çalışmalarıyla bizlere hayat veren sağlık çalışanlarımıza, İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma Komutanlığı personelimize ve kurallara uyarak bizlere destek olan tüm hemşehrilerimize teşekkür ediyoruz.” şeklinde konuştu.

Özçınar, Keşan Belediyesi’nin de pandemi döneminde yürüttüğü hem hijyen hem denetim hem de moral verici etkinliklerle Keşan’lı hemşehrilerinin yanında olduğuna vurgu yaptı.

Tahir Özçınar, şunları söyledi: “Vatandaşlarımızdan isteğimiz, lütfen; temizlik, maske ve mesafe kurallarına uyalım ve kısa sürede şehrimizi sarıdan maviye de döndürelim. Bu bizim elimizde, biz bunu başarabiliriz.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu