ÖZEL HABER

Berberlerin, corona’ya karşı koruyucu önlemleri

Keşan’da berberler, dünyayı sarsan corona virüs için maske ve eldiven taktı. Keşanlı berberler ellerini sabunla yıkadıktan sonra eldiven ve maske takıp müşterilerini tıraş ediyor. Tek kullanımlık kağıt havlu ve jilet kullanan berberler, birden fazla kişide kullanılan makas, tarak ve makineleri ise her kullanımdan sonra dezenfekte ediyor.
Corona virüsün ülkemizde görülmesinin ardından berber dükkanında dezenfekte çalışmalarına daha fazla ağırlık verdiğini söyleyen berber Turgay Kalkan, “Dükkanımızı çamaşır suyuyla temizliyoruz, usturalarımızı temizliyoruz, makinelerimizi temizliyoruz, ikinci tıraştan sonra ise mutlaka dezenfekte ediyoruz. Tek kullanımlık kağıt havlularımızı aldık, maske ve eldivenlerimizi aldık ve öyle işimizi yapıyoruz.” şeklinde konuşarak aldıkları önlemlerin amacını anlattı: “Yeter ki bize bulaşmasın, bulaşsa bile müşterilerimize geçmesin”

Müşterilerin olumlu düşündüklerini söyleyen berber, “Herkes sağlıklı bir yere girip sağlıklı bir şekilde tıraş olmak istiyor” şeklinde konuşarak “Eğer biz bu işi yapıyor ve bundan da para kazanıyorsak, dezenfekte yapacağız, makasımıza, ellerimize, halkın sağlığı için dikkat edeceğiz” dedi.
Berberler tarafından alınan bu önlemlerden dolayı müşteriler oldukça memnun, maskeli ve eldivenli berberler tarafından tıraş edilmenin güven verdiğini söyleyen bir müşteri “Güzel bir uygulama. İnsanların sağlığı için güzel bir gelişme. Bir temizlik gördüm berberde. İnsanların sağlığı için gereken yapılıyor. Diğer Avrupa ülkelerine nazaran ülkemizde tedbirlerin daha sıkı alındığını görüyorum.” dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu