Siyaset

“Belediyelere çökme devri bitmiştir” diyen Helvacıoğlu, pazaryeri kapatma ihalesi için de tarih verdi

Keşan Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Keşan Belediye Başkan adayı Mustafa Helvacıoğlu, 2019’dan bu yana Keşan’da gerçekleştirilen belediye hizmetlerinin anlatıldığı aday tanıtım toplantısında, önceki 15 yılın CHP’li yöneticilerini eleştirerek, “Belediyeye çökülmüş. Keşan’ın 15 yılı çöp olmuş. Artık belediyelere çökme devri bitmiştir.
Takoz belediyeciliğini mi seçecek Keşan?
Cumhuriyet Halk Partili kardeşlerimin bile gözü açılmış. Onları bile uyutmuşlar”
ifadelerini kullandı.

“Cumhur İttifakı Aday Tanıtımı – Keşan 5 Yılda Neler Kazandı Programı”, 16 Şubat 2024 Cuma akşamı Keşan Belediyesi Selim Sesler Tiyatro ve Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi ve saat 19.30’da başladı.
AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç ile MHP Keşan İlçe Başkanı Adnan İnan‘ın da katılanlara hitap ettiği programda, salonda bulunan ilçe ve belde yöneticileri ile çok sayıda partili ve vatandaşlar da, zaman zaman alkışlarla ve tezahüratlarla Helvacıoğlu‘na destek verdi.
2019 Mahalli İdareler Seçimleri’nde de Cumhur İttifakı adayı olan Helvacıoğlu, Keşan Belediyesi’nin ittifak belediyesi olarak 5 yılda yaptığı hizmetleri hazırlanan slayt ve videolarla anlattı.

Seçim için özel hazırlanan şarkılar eşliğinde konuşan Helvacıoğlu, Keşan’ın kendisinden önceki 15 yılında yerel iktidar olan CHP’li belediye dönemini eleştirerek, “Bizden önceki 15 yıl afet olmuş, çöp olmuş.” dedi.

CHP’li belediye dönemini “5 Ç” ile tanımladığını söyleyen Helvacıoğlu, “Bu süreç “5 Ç” ile özetlenebilir; çöküştür, çöptür, çarçurdur, çukurdur, çuvallamadır” diye konuştu.

“15 Mart’ta pazaryerini kapatma ihalesi yapıyoruz”

Keşan Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Başkan adayı Helvacıoğlu, Keşan Belediyesi Çok Amaçlı Pazaryeri Kompleksi’nin üzerinin kapatılması konusunda da, “Üstü kapalı pazaryerini yapacağız demişler, üstü kapalı demişler ama açık yutturmuşlar herkese. Şimdi 15 Mart’ta pazaryerini kapatma ihalesi yapıyoruz. Kapatıyoruz pazaryerini” şeklinde konuştu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu